Odbojka

Nedelja, 21.08.2011.

17:37

Kadetkinjama bronza u Turskoj!

Ženska kadetska reprezentacija Srbije osvojila je drugu medalju na Svetskim prvenstvima, prvu bronzanu.

Izvor: AY

Autor: AY

Srbija je u nedelju u Ankari, u utakmici za treće mesto na XII SP 2011. u Turskoj, savladala Poljsku sa 3:0, po setovima 25:21, 25:13 i 25:18, posle 69 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Baškent posmatralo je 2200 gledalaca, a sudili su Aziz Jener iz Turske i Anđela Gras iz Brazila.

Posle srebra osvojenog pre dve godine u Tajlandu, nova generacija kadetkinja Srbije nastavila je seriju izvanrednih rezultata.

Posle izjednačne igre tokom veće dela prvog seta, Srbija je u finišu povela sa 20:15. Ipak, Poljakinje su uspele da se približe na dva poena minusa i završnicu seta učine zanimljivom. Mirnijom igrom, Srbija je stigla do tri vezane set lopte (24:21) i iskoristila prvu za 25:21 i 1:0 u setovima.

U drugom setu Srbija je povela sa 5:1, pa 8:4, da bi na drugom tehničkom tajm - autu bilo 16:8 za Srbiju. Srbija i u finišu bila mnogo kvalitetnija, pa je na kraju bilo 25:13 i 2:0 u setovima.

U trećem setu je došlo do malog opuštanja kadetkinja Srbije, pa je Poljska na prvom tehničkom tajm - autu vodila sa 8:7, a odmah potom i sa 10:7, da bi Srbija izjednačila na 12:12. Na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:15 za Srbiju. U finišu, Srbija stiže do dva poena viška (20:18), a posle tajm - auta Poljske, sa dva nova poena do nedostižnih 22:18. Tu je bio kraj nadanja za Poljakinje da mogu nešto više da učine, pa je Srbija rutinski privela set i meč kraju za konačnih 25:18 i 3:0 u setovima.

Kadetkinje Srbije se iz Turske vraćaju u ponedeljak u 13,45 časova.