Subota, 25.06.2011.

19:32

Srbiji dva boda u Varžimu

Odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je Portugal u prvom meču petog vikenda Svetske lige u Varžimu.

Izabranici Igora Kolakovića ponovo su se mučili protiv rivala koji je vodio sa 2:1 u setovima, ali su na kraju ipak slavili sa 3:2 i stigli do pete pobede u grupi C.

Srbija je do dva boda stigla sa 25:21, 19:25, 29:31, 25:17, 15:11 po setovima, a drugi meč igra se u nedelju od 17 sati, takođe u Varžimu.

Srbija je ostvarila važnu pobedu protiv Portugala, iako je propustila priliku da osvoji sva tri boda. Prvi set je u potpunosti pripao izabranicima Igora Kolakovića, ali je domaćin uzvratio i prilično lako izjednačio na 1:1 u setovima.

U finišu treće seta Srbija je ispustila šansu da povede sa 2:1. Imali su Portugalci više sreće i bili smireniji u ključnim trenucima, pa su taj deo igre dobili sa 31:29 i poveli sa 2:1 u setovima, a time sebi obezbedili jedan bod.

Tek tada je Srbija počela da igra kako ume, što je rezultiralo izjednačenjem na 2:2. U petom setu, neizvesnost je trajala samo na početku, da bi se Srbija rezultatski odvojila i prednost znalački čuvala do kraja meča za konačnih 3:2 i nova dva boda.

Srbija i Portugalija će drugu utakmicu V vikenda C grupe Svetske lige 2011. odigrati sutra od 17,00 časova po našem vremenu.

Portugal: Tešeira, M. Silva (1), Malveiro (10), Violas (5), Fidalgo, Ž. Žose (13), Valdir (4), Flavio (10), Ruka (1), U. Gašpar (21), Andre (11), Simoeš.
Srbija: Kovačević (18), Janić, Vl. Petković (1), Terzić, Stanković (15), Nikić (18), Rašić, Dokić (3), Starović (16), Ve. Petković, Podraščanin (16), Rosić.

Finska slavila u Argentini

Pored duela Portugala i Srbije, u subotu su odigrana još četiri meča petog vikenda Svetske lige, a najveće iznenađenje dogodilo se upravo u našoj grupi C. Selekcija Finske slavila je sa 3:1 u Argentini. To je bio tek drugi poraz "gaučosa", a tek treće slavlje Finaca koji su trijumfovali dva puta protiv Srbije. Sigurne trijumfe ostvarili su Brazil u SAD-u, te Poljaci i Bugari na svom terenu.