Odbojka

Nedelja, 10.10.2010.

18:50

SP: Bronza za Srbiju u Rimu!

Odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Italiji.

Izabranici Igora Kolakovića su u borbi za treće mesto u Rimu pobedili domaćina Italiju sa 3:1 (25:21, 25:20, 26:28, 25:19).

Srbija je u prepunoj dvorani ’Pala Lotomatika’ potpuno nadigrala domaćina, i zasluženo je stigla do druge medalje na Svetskim šampionatima. Prošli put naš nacionalni tim se peo na pobedničko postolje 1998. godine kada je u Japanu osvojeno srebro.

Italijani su bolje počeli meč za bronzu, a već posle nekoliko minuta u prvom setu poveli su sa 5:1. Ipak, Srbija je u nastavku prvog seta imala pravi odgovor pa je prvi put na meču povela sa 15:14.

U završnici prvog dela izabranici Igora Kolakovića došli su do vođstva od 21:18. Italijani su vezali dva poena, ali je Srbija izdržala pritisak i š servisom Ivana Miljkovića osvojila prvi set.

Za razliku od prvog, drugi set je bolje počela Srbija. Poveli smo sa 4:2, a na prvi tehnički tajm-aut otišli sa prednošću od 8:6. Tu prednost igrači Srbije sačuvali su i u nastavku, u samoj završnici povećali su je na četiri poena (22:18) i rešili ovaj period u svoju korist sa 25:20.

Srbija je i na početku trećeg seta igrala stabilno i povela sa 8:5, ali su "azuri" izjednačili na 8:8. U nastavku perioda "orlovi" su imali i četiri poena prednosti (18:14), ali je Italija preokrenula 20:21.

U napetoj završnici trećeg seta bolju koncentraciju imala je domaća reprezentacija koja je slavila sa 28:26.

Nakon izjednačene igre na početku četvrtog seta, Srbija se odlepila na 8:5. Nakon toga Kolakovićevi izbranici "vezali" su još pet poena za 13:5 i najavili pobedu.

Italijani su se u drugom delu seta igrali nešto bolje, pa su smanjili na 18:14. Odbojkaši Srbije, medjutim, "odbili" su poslednje napade domaće reprezentacije i na kraju trijumfovali sa 25:19.

U velikom finalu koje je na programu u 21 čas sastaju se Brazil i Kuba.

SRBIJA: Kovačević 8, Janić 1, Petković, Terzić, Stanković 11, Grbić 2, Nikić 8, Miljković 22, Starović, Petrović, Podraščanin 15, Rosić.
ITALIJA: Mastrandjelo 7, Mara, Parodi 18, Bari, Vermiljo 1, Lasko 4, Savani 7, Travica, Fei 13, Birareli 4, Sala 3, Zajcev 8.