Odbojka

Subota, 09.10.2010.

19:10

Srbija bez finala posle trilera

Odbojkaška reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Svetskog prvenstva u Italiji pošto je u polufinalu izgubila od Kube posle velike borbe.

Izvor: JT

Autor: JT

Kubanci su do trijumfa došli rezultatom 3:2, po setovima 22:25, 25:17, 31:29, 22:25 i 16:14, posle jednog sata i 50 minuta igre.

Naša reprezentacija tako nije uspela da se plasira u svoje drugo finale na Svetskim prvenstvima, a u nedelju će se od 17 časova boriti za bronzu sa Italijom, koja je poražena od Brazila sa 3:1, po setovima 25:15, 25:22, 23:25 i 25:17.

Izabranici Igora Kolakovića odlično su ušli u meč i brzo poveli sa tri poena prednosti, ali su Kubanci uspeli da se vrate, a potom i na prvi tehnički taj aut odu s prednošću od 8:7. Srbija je uspela da preokrene i povede sa dva poena, ali su Kubanci uzvratili i na obavezni odmor ponovo otišli sa poenom prednosti, sa 16:15. Srbija je preko Marka Podraščanina dva puta imala po dva poena prednosti, i do kraja seta se odlično držala i došla do vođstva od 1:0 u setovima sa 25:22.

Početak drugog seta obeležila je igra poen za poen, ali je Kuba ponovo došla do prednosti od 8:6 pred prvi tehnički tajm aut, a potom ju je povećavala na 16:10 pred drugi odmor, a potom je bez većih problema došla do izjednačenja u setovima sa 25:17.

Kuba je u trećem setu nastavila gde je stala u drugom i povela je sa 4:2, dok je Srbija preko Ivana Miljkovića došla do izjednačenja. Kubanci su, ipak, ponovo poveli i uspeli da sačuvaju prednost, ali se potom igralo poen za poen i Srbija je na drugi tehnički taj aut otišla sa 16:15. U istom ritmu igralo se i posle pauze, ali su naši reprezentativci uvek uspevali da povedu. Ipak, iako su imali četiri set lopte srpski igrači nisu iskoristili greške protivnika, koji su potom posle treće set lopte i greške Miljkovića poveli sa 2:1.

Na startu četvrtog seta vođena je izjednačena borba, ali je potom Srbija najviše zahvaljujući Miljkoviću i Draganu Stankoviću povela sa 9:5. Kubanci su, ipak, uspeli da se vrate i izjednače na 10:10, a Srbija je potom poenima Miljkovića, Stankovića i Janića nekoliko puta uspeli da dođu do dva poena prednosti. Posle greške Kubanaca i odličnog smeča Miljkovića Srbija je povela sa 23:19, a potom je zahvaljujući kuvanju Grbića dobila četvrti set sa 25:22.

U odlučujućem setu Srbija je preko Miljkovića došla do prednosti od 5:3, ali su se potom Kubanci vratili i otišli na odmor sa 8:7. Kuba je potom nastavila agresivno, a posle očigledne sudijske greške, kada je čist poen za Srbiju lopta dodeljena njenom protivniku, povela je sa 10:8. Preko Kovačevića i Milkovića naši odbojkaši su vezali tri poena i poveli sa 11:10, a potom i sa 13:11, ali su Kubanci ubrzo uspeli da izjednače, a potom i povedu sa 14:13. Posle prve neiskorišćene meč lopte Kuba je iskoristila drugu, kada je Miljković izblokiran i prošla u finalu.

U selekciji Srbije najefikasniji je bio Miljković sa 30 poena, Kovačević je imao 21, a Stanković deset. Kod Kubanaca istakao se Vilfredo Leon sa 23 poena, Joandi Leal je imao 21, a Robertlandi Simon 17.

Srbija – Kuba 2:3 (25:22, 17:25, 29:31, 25:22, 14:16)
Srbija: Kovačević 21, Janić 6, Petković, Terzić, Stanković 10, Grbić 5, Nikić, Rašić, Miljković 30, Starović, Podraščanin 7, Rosić. Treneri: Igor Kolaković i Željko Obradović.
Kuba: Leon 23, Leal 21, Gutijeres, Kameho 11, Sepeda, Ortis, Bel, Simon 17, Jeresuelo 4, Mesa, Dijas, Ernandes 13. Treneri: Orlando Samjuel Blekvud i Pedro Idalberto Valdes.

Finale između Brazila i Kube igra se u nedelju od 21 čas u Rimu.