Novi trijumf odbojkašica Srbije

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije zabeležila je osmu pobedu u A grupi Evropske lige.

Izvor: JT

Autor: JT

Srbija je u prvoj utakmici petog vikenda, u Konstanci, savladala Rumuniju sa 3:0, po setovima 25:22, 25:18 i 25:12, posle jednog sata i devet minuta igre.

Srpske odbojkašice su tako i treći put u ovogodišnjoj Evropskoj ligi savladale Rumuniju, ovoga puta na gostujućem terenu.

Najveća borba na meču vodila se tokom prvog seta, koji je zahvaljujući smirenijoj igri u finišu pripao Srbiji. U drugom, a naročito u trećem setu, viđena je potpuna dominacija izabranica Zorana Terzića.

Srbija i Rumunija će drugu utakmicu vikenda odigrati od 19.30 časova po srednjeevropskom vremenu.

Rumunija – Srbija 0:3 (22:25, 18:25, 12:25)
Rumunija: Trika 6, Sobo 2, Zaharija 2, Stančiju 1, Neaga, Radu 1, Albu 4, Salaoru 2, Miklea 2, Pristavu, Murešan 13, Onjejekve 3. Treneri: Darko Zakoč i Alekse Konstantin.
Srbija: Nikolić 3, Brakočević 12, Živković, Krsmanović 10, Majstorović 2, Molnar 11, Vesović, Ognjenović, Veljković 13, Bjelica, Rašić, Ćebić. Treneri: Zoran Terzić i Branko Kovačević.