Odbojka

Nedelja, 25.04.2010.

21:31

Radnički odbranio titulu

Radnički je odbranio titulu prvaka Srbije. Kragujevčani su savladali Crvenu zvezdu u četvrtom meču finala plej-ofa sa 3:1 (25:19, 35:33, 22:25, 25:22).

Izvor: LB

Autor: LB

Crveno-beli su im bili dostojan rival, ali ipak nisu imali snage da ponove podvig od prve dve godine, kad su uspeli da izbore majstoricu u Kragujevcu. Ekipa Slobodana Kovača nije ponovila greške iz trećeg meča, a imala je fantastičnog Konstantina Čupkovića, iskusnog Milana Ilića i džokera sa klupe, Dušana Petkovića, koji je bio čovek preokreta.

Činilo se da će 'crveno-beli' uspeti da stignu do taj-breka, vodili su sa 20:18 u završnici, ali je tada na scenu ponovo stupio Petković, koji je razornim servisima vratio prednost Radničkom (23:20), a vrlo brzo Radnički je iskoristio drugu meč loptu za titulu, posle napada Čedića – 25:22.

A počelo je baš onako kako je to verovatno priželjkivao Slobodan Kovač. Doduše, Zvezda je imala prvu prdnost (7:4), ali je svoj tim pokrenuo fantastični Čupković, a kad su se nadovezali blokovi Čedića i Stevanovića Radnički je vodio (10:8). Imali su gosti i velikih 15:11 i kontru Stevanovića, ali su morali još malo da sačekaju za osvajanje seta.

'Crveno-beli' su prišli na poen zaostatka (16:15), ali je sa dva vezana poena razliku i sigurnost Kragujevčanima vratio Čupković (18:15), a do krja seta Zvezda nije imala snage da uzvrati – 25:19. Sjajni primač Kragujevčana u ovom periodu je nanizao čak deset poena.

Drugi set je bio jedan od najdramatičnijih u sezoni. Crvena zvezda je imala tri poena višak na drugom obaveznom predahu (16:13), dve vezane set lopte (24:22), potom još dve, ali im to nije bilo dovoljno za izjednačenje. Radnički je do prve set lopte došao posle bloka Čedića na Jakovljeviću (27:26). Kulminacija je dostignuta posle napada Dokića i odsviranog auta Gradinskog za drugu set loptu gostiju (28:27).

Burno je reagovao Zvezdin kapiten na evidentnu grešku prvog sudije, koji je našao solomonsko rešenje – Dokiću je dodelio crveni karton (isključenje do kraj seta). U nastavku seta Kragujevčani su iskoristili osmu vezanu set loptu – 35:33, posle novog bloka Čedića, ovog puta na Terziću.

Činilo se da su gosti tada slomili otpor Beograđana, ali se oni ipak nisu predavali. Igrala je Zvezda dosta bolje u trećem setu, ali je i igra Radničkog bila lošija nego u prva dva perioda. Ponovo je domaćin imao lepu prednost (20:15), ali je tada Kovač u igru ubacio Petkovića na servis. Za tili čas Kragujevčani su preokrenuli zahvaljujući mladom Nišliji, vodili sa 22:21, a u sledećm poenu Dokić je otpucao veliki aut. Na sreću crveno-belih, Čupković se „upecao“ u ovoj akciji (22:22), a Zvezda je to znala da iskoristi i da osvoji sve poene do kraja seta – 25:22.

U već opisanom četvrtom periodu Radnički je završio posao. Ovoga puta su Kragujevčani uspeli da materijalizuju sjajne servise Petkovića od rezultata 20:19 za domaće. Napravio je Petković seriju do 23:20, a nedugo zatim je sve bilo gotovo posle napada Čedića – 25:22.

Crvena zvezda – Radnički Kredi banka 1:3 (19:25, 33:35, 25:22, 22:25)

Dvorana: SC „Šumice“. Gledalaca: 1.300. Sudije: Goran Gradinski (Beograd) i Boris Kolarević (Novi Sad). Trajanje meča: 125 minuta. Rezultat u seriji: 1:3.
Crvena zvezda: Stefanović 1, Jakovljević 6, Ćulafić, Pajić 2, Bojović 11, Koprivica, Milutinović, Mitić, Terzić 12, Dokić 23, Rašić 11, Vujić (libero). Trener: Željko Bulatović.
Radnički: Petković 3, I. Jovanović, Radović, I. Ivović 5, Čupković 37, Ilić 3, J. Ivović, Čedić 16, Maksimović 8, Opačić, Pantelić (libero), Stevanović 8. Trener: Slobodan Kovač.