Odbojka

Četvrtak, 18.02.2010.

20:22

WL: Pobeda Radničkog za prvo mesto

Odbojkaši Radničkog pobedili su Partizan 3:1 (19:25, 25:14, 36:34, 25:19) u četvrtom kolu Mini lige za prvaka Srbije.

Radnički je posle pobede u 'Šumicama', četvrte ove sezone, ponovo preuzeo lidersku poziciju, bar do petka i gostovanja Crvene zvezde Vojvodini. Odlučujući momenti u pobedi Radničkog bili su u završnici trećeg seta koji je posle skoro 40 minuta pripao šampionu, iako je Partizan imao čak osam set lopti.

Prvi set Partizan je dobio relativno lako, posle drugog obaveznog predaha 'crno-beli' su dodali gas i najpre se „odlepili“ na bezbednih 19:15, a potom su prednost samo uvećali za konačnih – 25:19. Ipak, odgovor Kragujevčana je bio surov. Sve je krenulo od sjajne serije servisa Zorana Jovanovića, kad su gosti stekli šest poena viška (9:3). Žarković je drugi tajm-aut iskoristio već pri rezultatu 12:4, a ni izmene mu nisu mnogo pomogle, pa su Kragujevčani došli do izjednačenja – 25:14.

U već pomenutom trećem setu, Radnički je konstantno imao prednost. Gosti su napravili razliku na startu (11:6), ali se Partizan ovoga puta nije predavao. Strpljivom igrom 'crno-beli' su najpre stigli do izjednačenja (15:15), a u završnici i do prvog vođstva (23:22). U igri nerava, u kojoj su prednjačili Čupković i Atanasijević, rat je dobio Radnički, koji je spasio čak osam set lopti Partizana – 36:34.

Kragujevčani su potom rutinski dobili četvrti set, samim tim osvojili su i nova tri boda. Manje su gosti grešili, njihovi napadi bili su precizniji, a Partizan je bio u egalu samo do 10:10. Tada su 'crno-beli' vezali tri greške (Đorđević, Turanjanin, Mitrović), a uz kontru Zorana Jovanovića Radnički se „odlepio” (14:10), a do kraja nije bilo preokreta – 25:19.

Partizan – Radnički Kredi banka 1:3 (25:19, 14:25, 34:36, 19:25)

Dvorana: SC „Šumice“. Gledalaca: 200. Sudije: Lјubomir Kovačević (Kraljevo) i Zoran Murić (Užice). Trajanje meča: 111 minuta

PARTIZAN: Minić 7, Kisić 1, Popović, M. Samardžić, Đorđević 6, Turanjanin 8, Mijailović 12, Bulatović, Žarković, Atanasijević 24, Ilić (libero), Mitrović 12 Trener: Milan Žarković

RADNIČKI KREDI BANKA: Z. Jovanović 27, Petković, I. Jovanović, Radović, I. Ivović, Čupković 25, Ilić 1, J. Ivović, Čedić 14, Maksimović 7, Pantelić (libero), Stevanović Trener: Slobodan Kovač