Subota, 09.01.2010.

21:29

VL: Vojvodina overila plej-of

Odbojkaši Crvene zvezde, Vojvodine i Radničkog zabeležili su pobede u 12. kolu Viner štediše lige Srbije.

Beogradski „crveno-beli“ su savladali Spartak iz Ljiga maksimalnim rezultatom 3:0 (25:22, 25:22, 26:24). Novosađani su trijumfom na svom terenu nad ekipom Smedereva obezbedili mesto u plej-ofu, dok su Kragujevčani prepustili set Mladom Radniku. Preostali meč 12. kola na programu je u nedelju kada Partizan dočekuje Ribnicu iz Kraljeva. Na tabeli vodi Crvena zvezda, drugi je Radnički sa tri boda manje.

Poraz u Novom Sadu zakucao je Smederevo na dnu tabele, dok je Vojvodina obezbedila mesto u završnici Viner lige Srbije. Posle prva dva seta koje su Novosađani ekspresno dobili nije se moglo naslutiti da će Smederevci uspeti da otkinu set favorizovanom protivniku. Najbolji u domaćem timu bio je Ivović 18 poena.