Odbojka

Petak, 26.06.2009.

22:58

SL: Poraz od Argentine u 'Pioniru'

Odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je u beogradskom 'Pioniru' od Argentine sa 3:2 (20:25, 25:22, 18:25, 25:23, 15:13) u petom kolu Grupe B Svetske lige

Srbiji je ovo treći poraz u takmičenju, dok je Argentina zabeležila treću pobedu. Poraz od "gaučosa" nema takmičarski značaj za izabranike Igora Kolakovića, pošto će Srbija biti domaćin završnog turnira Svetske lige.

"Orlovi" su prvi set rešili u svoju korist za svega 23 minuta. Slično su počeli i drugi period igre ali su Argentinci potpuno kontrolisali igru i u završnici stigli do izjednačenja. Srbija ponovo dolazi do bolje igre kojom je, i pored oscilacija, došla do 2:1. Nastavak meča ponovo je pripao ’gaučosima’ koji su od tog trenutka bili mnogo bolji rival, dobili su četvrti set za 2:2, a onda i odlučujući peti koji im je doneo treću pobedu u SL.

Srbija: Kovačević 21, Marić 4, Janić 7, Petković, Stanković 12, Samardžić, Starović 22, Podraščanin 14

Argentina: Arojo 2, Okampo 14, Urijarte , Skoltis 12, Porporato 4, Kviroga 14, Spajić 14, Garsija 9, De Ćećo, Meana, Čavez 1

Reprezentacije Srbije i Argentine sastaće se ponovo u nedelju, u Novom Sadu od 20.30 časova.