Odbojka

Sreda, 24.12.2008.

21:56

Kup: Pobede Radničkog i Partizana

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Srbije odbojkaši kragujevačkog Radnički Kredi-bank pobedili su u Pančevu tim starčevačkog Borca 3:0 (25:16, 28:26, 25:13).

Izvor: B92, Tanjug

Autor:B92, Tanjug

U duelu apsolutno neravnopravnih rivala i sam meč je potvrdio trenutni položaj ekipa. Sem u finišu drugog seta, kada su stigli do 24:24, Starčevci nisu mogli da pariraju gostima. Revanš je na programu 28. januara u Kragujevcu. U drugom meču četvrtfinala Partizan je u Ljigu savladao ekipu Spartaka sa 3:1 (25:23, 25:21, 21:25, 25:22), posle 94 minuta igre.

Rezultati i raspored prvih utakmica četvrtfinala Kupa Srbije:

Utorak:
Vojvodina (Novi Sad) - Bavanište 3:0 (25:12, 25:11, 25:23)

Sreda:
Radnički KB (Kragujevac) - Borac (Starčevo) 3:0 (25:16, 28:26, 25:13)
Spartak (Ljig) - Partizan (Beograd) 1:3 (23:25, 21:25, 25:21, 22:25)

Ribnica (Kraljevo) - Crvena zvezda (Beograd) (u toku).

Revanš-utakmice su na programu 28. januara.

U slučaju da obe ekipe ostvare po jednu pobedu, plasman u polufinale izboriće tim koji ima bolji set-količnik. Ukoliko je set-količnik identičan, ukupni pobednik biće ekipa koja ima bolji poen-količnik. Ukoliko je i poen-količnik identičan, odigraće se treća utakmica na terenu ekipe koja je bila domaćin u drugom meču.