Odbojka

Subota, 19.04.2008.

21:38

"Poštarke" povele u finalnoj seriji

Odbojkašice Poštara 064 povele su protiv Crvene zvezde sa 1:0 u finalnoj seriji plej-ofa Viner Štetiše Lige, pošto su u prvom susretu slavile sa 3:1, po setovima 18:25, 25:22, 26:24 i 25:18. Drugi susret finalne serije na programu je u sredu, 23. aprila, ponovo u "Sport Eku".

"Crveno-bele" su samo u prvom setu uspele da nametnu svoj ritam. Snažnim servisima, čvrstim blokom i ubojitim kontrama, ekipa Ratka Pavličevića stigla je do vođstva, ali je domaćin brzo uzvratio. “Poštarke” su pojačale servis, napale najslabiju Zvezdinu tačku, prijem i uspele da načine preokret, uz odličnu partiju libera Silvije Popović u odbrani.

Ključni trenutak bio je finiš trećeg seta, kada su "Poštarke", posle drame, slavile sa 26:24. Četvrti set, domaće odbojkašice rutinski su rešile u svoju korist, 25:18.

Meč u dvorani "Sport Eko", odigran pred oko 1,000 gledalaca, trajao je sat i 33 minuta.