Hale: Srbija u polufinalu

Izvor: B92 Srbija, Nemačka

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale kvalifikacija za Olimpijske igre, pošto je zabeležila drugu pobedu na turniru u nemačkom Haleu, nad selekcijom Hrvatske, sa 3:1 (23:25, 25:21, 25:18, 25:22). Naša ekipa će u petak od 17.30h igrati sa Rusijom u meču koji će odlučivati o pobedniku grupe. Ruskinje su u 2. kolu pobedile Rumuniju, takođe sa 3:1.

Naše odbojkašice su, kao i duelu protiv Rumunije, loše počele meč, ali su u nastavku ponovo pokazale svoje pravo lice.

Prvi set Hrvatice su nakon odlične igre zasluženo osvojile, a prekretnica je bio početak drugog seta. Naše protivnice povele su sa 7:0 i činilo se da će lako osvojiti i drugi set. Ipak, Nikolić, Đerisilo i Molnar zaigrale su tada mnogo bolje i prednost Hrvatica ubrzo je sustignuta. U finišu seta nije bilo dileme i Srbija je izjednačila na 1:1.

Treći set takođe je bio izuzetno neizvestan, ali je ipak veći kvalitet srpskih odbojkašica na kraju presudio.

Hrvatice nisu htele da se predaju bez borbe i u četvrtom setu pružile su ponovo veliki otpor. Srbija je povela sa 16:12, a zatim su hrvatske odbojkašice serijom od 5:0 preokrenule rezultat na 17:16 i vodile do 21:19. U finišu tog dela igre, na servis kapitenke Vesne Čitaković- Đurišić Srbija je izjednačila na 21:21, došla do vođstva 24:21 i rutinski završila meč.