19:39

EP: Rusija prejaka za Srbiju

Izvor: MR

Autor: MR

Odbojkaška reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Evropskog prvenstva u Rusiji. Ekipa Igora Kolakovića izgubila je u polufinalu od domaćina Rusije sa 3:0, po setovima 27:25, 25:22, 25:15.

Srbija će u borbi za bronzu u nedelju igrati protiv Finske, dok će rival Rusiji za titulu šampiona Evrope biti Španija.

Srpski tim je samo u prvom setu uspeo da parira domaćoj selekciji. Naš tim imao je prednost 8:6 i 12:8, ali Rusija pravi seriju 8:2 i preuzima vođstvo. Ipak, u finišu seta, Srbija je uspela da izjednači i uđe u uzbudljivu završnicu u kojoj je čak propuštena i set lopta, pre nego što su Rusi iskoristili svoju drugu set loptu za 1:0 u setovima (27:25).

U drugom setu bilo je neizvesno samo do sredine, kada su Rusi pri rezultatu 12:12 napravili seriju od 4:0 i do kraja zadržali tu prednost za konačnih 25:22.

U trećem setu postojao je samo jedan tim, Rusija je slavila sa 25:15 i došla do konačne pobede za plasman u finale.

Srbija će u nedelju u 13:30 igrati sa Finskom, a Rusija i Španija sastaće se u 16 sati.

Rusija: Poltavski 22, Košarev 10, Kruglov, Abramov, Grankin, Tetjuhin, Kamutski 9, Berežko, Ostapenko 1, Volkov 13, Verbov, Kulešov 6.

Srbija: Kovačević 3, Janić 15, Petković, Boškan 8, Stanković 1, Samardžić, Grbić 1, Nikić, Gerić 5, Miljković 8, Starović, Podrašanin 3.