20:13

EP: Srbija bolja od Grčke 3:1

Izvor: Željko Čačija

Autor:Željko Čačija

Odbojkaši Srbije osvojili su prvo mesto u grupi pošto su u trećem meču grupe A savladali Grčku sa 3:1, po setovima 25:23; 25:23; 24:26 i 25:22. Meč je trajao 109 minuta. Odlično je funkcionisao naš blok, koji je napravio osam poena. Naš tim je igrao dobro većim delom meča, jedini pad u igri desio se u trećem setu, koji su Grci rešili u svoju korist 26:24. KOVAČEVIĆ, JANIĆ (11), PETKOVIĆ, BOŠKAN (12), STANKOVIĆ, SAMARDŽIĆ, GRBIĆ (2), NIKIĆ, GERIĆ (7), MILJKOVIĆ (28), STAROVIĆ, PODRAŠČANIN (9).

Do prvog tehničkog tajma auta igralo se izjednačeno a otišli se pri rezultatu 8:7 za Grke. Grci su u drugom delu seta podigli prednost na tri poena, ali je odnda na servis došao Andrija Gerić i sjajnim servisima uz pomoć bloka doneo orednost 15:14. Na drugom tehničkom odmoru imali smo prednost 16:15. Naši su podigli razliku na dva poena a onda Grci prave seriju od 3:0 21:20. Ponovo je servirao Gerić i naš tim doveo u prednost od jednog poena. Prvu set loptu imali smo na 24:23 i iskoristili je.

Naši su silovito krenuli u drugom setu i do prvog tehničkom tajm auta došli do velike prednosti od četiri poena 8:4. Održavali smo četiri poena do drugog odmora na koji se otišlo sa 16:12. Odmah posle toga podigli smo prednost na 5 poena, a onda i na šest pri rezulatu 20:14. Grci su do pred kraj seta smanjili na 2 peona. Prvu set loptu na 24: 21 nismo iskoristili. Grci su prišli na 24:23, ali je Marko Podraščanin smečom doneo još jedan set našem timu i u tom momentu smo se plasirali u drugi krug takmičenja.

Treći set su Grci počeli nešto angažovanije ali su ipak naši imali prednost do tehničkog tajm auta. Povećali smo prednost na 12:10, ali su Grci preokrenuli rezultat serijom od 4 poena 12:14. Na drugi tehnički tajm aut otišlo se pri rezulatu 16:15 za našeg protivnika.

Do kraja seta rezultat je bio izjednačen. Grci su prvi došli do set lopte na 24:23, ali je nisu iskoristili. To im je uspelo iz drugog pokušaja i set je završen rezultatom 26:24

Četvrti set smo počeli kao drugi i poveli sa 8:4. Grci su krenuli da se vraćaju u set, ali su naši igrači odličnom igrom u odbrani uspeli da vrate prednost na četiri poena. Igralo se na serije po dva poena. Nikola Grbić je u tom delu igrao samo na Ivana Miljkovića i on nam je doneo prednost od 5 poena razlike 14:9. Na tehničkom tajm autu imali smo prednost od 16:12. Grci su zaigrali mnogo angažovanije i stigli do 19:20. Napravili smo mini seriju od dva poena i povećali prednost na 3 poena. Do kraja seta, Grci su smanjili na samo poen 23:22. Set meč loptu imali smo na 24:22 i iskoristili je posle bloka Bojana Janića.

U drugom krugu takmičenja protivnici če nam biti Francuska, Slovačka i Španija. U ponedeljak je slobodan dan za naš tim, a prvi protivnik u daljem takmičenju je Francuska.