Nedelja, 26.03.2023.

21:32

Novi skup poraz Dončića i Dalasa

Košarkaši Dalasa izgubili su Šalrlota 110:104 posle neizvesne završnice.

Maveriksi su upisali 39. poraz u sezoni, četvrti u nizu, koji ih je dodatno udaljio od borbe za plej-of, dok su Hornetsi došli do druge pobede protiv Dalasa u tri dana, ukupno 25. trijumfa u ligaškom delu.

Gostima nije pomogao ni Luka Dončić, koji je meč završio sa 40 poena, 12 skokova i osam asistencija.

Slovenački plejmejker je napravio svoju 16. tehničku grešku u sezoni u trećoj četvrtini, što znači da će se suočiti sa suspenzijom od jedne utakmice i propustiti duel protiv Indijana Pejsersa.

Posle Dončića, najefikasniji je bio Kajri Irving sa 18 poena.

U pobedničkom timu prednjačio je Gordon Hejvord sa 22 poena, a Pi Džej Vašington je dodao 21 poen uz 12 skokova.

Domaćin je tokom većeg dela utakmice imao poptpunu kontrolu, sredinom prvog poluvrmenea vodio je sa 19 poena, ali se Dalas nije predao.

Do odlaska na pauzu uspeli su izabranci Džejsona Kida da manje zaostatak na samo sedam poena minusa (55:48).

U nastavku meča, gostujuči tim je pokušavao da napravi preokret, a na nešto više od pet i po minuta do kraja susreta poenima Dončiča uspeo je da povede 92:90.

Nije ta prenost bila dugog daha, Šarlot je na dva minuta pre kraja napravio ključnu seriju i overio trijumf.