Subota, 31.12.2022.

08:00

Jokić stavio tačku na godinu novim tripl-dablom

Košarkaši Denvera savladali su Majami rezultatom 124:119 u poslednjem meču ove godine.

Jokić je za 26 minuta na parketu upisao 19 poena (8/15 iz igre) i po 12 skokova i asistencija. Izgubio je tri lopte, ali je imao i jednu ukradenu i jednu blokadu.

Ekipa sa Floride je vodila tokom većeg dela meča, ali im je naposletku i to bilo nedovoljno da upišu pobedu na prvom meču mini turneje po Zapadu.

Presudio im je Džamal Marej koji je na dva minuta do kraja preuzeo stvari u svoje ruke i postigao polovinu svojih poena (7/14), te preokrenuo rezultat.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Kentavijus Koldvel Poup sa 20 poena i po dva skoka i asistencije. Srpski centar Nikola Jokić je meč završio sa još jednim tripl-dablom i tako se izjednačio još jednom sa Lukom Dončićem na vrhu liste igrača sa takvim učincima. Bio mu je to osmi u sezoni.

Kod protivnika je najveći otpor pružio Tajler Hiro sa 26 poena, 10 skokova i pet asistencija, dok je Bem Adebajo imao 22 poena i sedam skokova.

Ekipa iz Kolorada se tako na najbolji mogući način vratila nakon što je pobedničku seriju u prošlom kolu prekinuo Sakramento. Trenutno imaju 23 pobede i 12 poraza, identičan učinak kao Nju Orleans Pelikansi sa kojim se nalaze na vrhu tabele Zapadne konferencije.

Majami ima polovičan učinak nakon 36 utakmica i trenutno su na osmom mestu na Istoku koje vodi u plej-in turnir.