Nedelja, 30.10.2022.

08:25

Embid bacio u senku Vučevića, neprijatan poraz šampiona VIDEO

Košarkaši Čikaga izgubili su na svom terenu posle neizvesne završnice od Filadelfije rezultatom 114:109.

Izvor: MT

Autor: MT

Dva tima bila su izjednačena pred poslednji minut, ali su Siksersi serijom od 5:0 slomili rivala.

Najpre je Džoel Embid pogodio trojku na 18 sekundi do kraja, Aleks Karuzo je propustio priliku da vrati, da bi konačan rezultat postavio Tobajas Heris sa linije penala.

Upravo je spomenuti Embid bio najbolji sa 25 poena i sedam skokova, Džejms Harden je imao 15 poena, 11 asistencija, između ostalih i jedna u finišu utakmice, te šest skokova. Takođe, 15 poena ubacio je Džordžis Niang.

Nikola Vučević je odigrao sasvim dobro, imao je 23 poena i 19 skokova, a bolji od njega kod Čikaga bio je samo Demar Derozan sa 24 poena i četiri dodavanja.

Neprijatan poraz na gostovanju Šarlotu doživeo je šampion Golden Stejt (120:113) i to posle produžetka.

Šarlot je do produžetka stigao na 23 sekunde do kraja preko Denisa Smita juniora, a step-bek šut uz zvuk sirene promašio je potom Stef Kari.

Voriorsi su odigrali veoma slabo dodatnih pet minuta, te su dopustili Hornetsima da stignu do identičnog skora kao i oni, 3-3.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Pi-Džej Vašington sa 31 poenom i sedam skokova, Gordon Hejvord je dodao 23, a Keli Ubre 18, uz po pet skokova i asistencija.

Kod Golden Stejta najbolji je bio Kari sa 31 poenom, 11 skokova i šest asistencija. Džordan Pul je dodao 24, Drejmond Grin 12, uz osam skokova i šest dodavanja, a Klej Tompson tek 11 poena.