Ponedeljak, 21.03.2022.

08:30

Tragedija Voriorsa i Bjelice, izgubili uz zvuk sirene

Košarkaši San Antonija slavili su uz zvuk sirene na gostovanju Golden Stejt Voriorsima, 110:108.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Keldon Džonson je reagovao sjajno na odbitak posle promašenog slobodnog bacanja Džejkoba Peltla, i pogodio na tri desetine sekunde pre kraja uz zvuk sirene.

Tako su se Sparsi iskupili za nedavni poraz kod kuće od Nju Orleansa, dok je Golden Stejt pretrpeo drugi uzastopni poraz na svom parketu, pošto je prethodno izgubio i od Bostona.

Nemanja Bjelica je u redovima Voriorsa proveo na parketu nepunih 25 minuta i postigao devet posena uz isto toliko uhvaćenih lopti i šest asistencija.

Imao je polovičan uspeh u šutu iz igre, 4/8, a pogodio je jednu od dve pokušane trojke.

Džordan Pul je ubacio 28 poena u timu Golden Stejta, Klej Tompson je dodao 24.

Kod Teksašana, Džoš Ričardson je susret završio sa 25 poena, dok je Dežonte Marej stao na 19.

San Antonio je posle prve četvrtine imao 14 poena prednosti (36:22), ali je na poluvremenu Golden Stejt uspeo da prepolovi razliku, 63:57.

Inmali su gosti početkom poslednje deonice i devet poena razlike, ali su Voriorsi uspeli da ih stignu i povedu sa 108:107, da bi na kraju ipak doživeli poraz u poslednjem trenutku.