Subota, 26.02.2022.

08:15

Pokuševski sa 13 poena doprineo trijumfu Oklahome protiv Pejsersa

Košarkaši Oklahome slavili su kao gosti posle produžetaka protiv Indijana Pejsersa sa 129:125.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Oklahomi je ovo bila prva pobeda posle dva uzastopna poraza, dok Pejsersi nastavljaju da porsrću, ovo im je bio osmi poraz u poslednjih devet mečeva.

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski odigrao je sasvim dobro za 18,5 minuta na parketu.

Postigao je 13 poena uz skok i dve asistencije uz šut iz igre 6/9, a pogodio je jednu od tri pokušane trojke.

Oklahomu je do pobede nosio Šaj Gildžis-Aleksander koji je susret završio sa 36 poena uz osam skokova i pet asistencija.

Tre Man je dodao 22 poena, dok je Darijus Bazli završio susret sa 14 poena i deset skokova.

Kod Pejsersa, Badi Hild je imao svoje veče, postigao je 29 poena uz sedam skokova i pet asistencija.

Oklahoma je na poluvbreme otišla sa osam poena prednosti, 61:69, ali je u trećoj četvrtini Indijana uspela da nadoknadi razliku i u poslednju deonicvu uđe sa poenom prednosti, 93:92.

Bio je to signal za uzbudljivu završnicu i poslednjih 12 minuta u kojem su se ekipe smenjivale u vođstvu.

Imala je Oklahoma tri poena prednosti na 8.9 sekundi pre kraja kada je bukvalno šutem na sekund pre završetka Stivenson pogodio trojku za Pejserse i uveo meč u produžetke.

U produžetku su odigrali veoma neefikasno i jedni i drugi, postigli svega osam poena, ali je u toj penal završnici ruka manje drhtala gostima, pa su Gildžis-Aleksander i Bazli bili uspešni sa linije penala i to je presudilo.