Adetokumbo maestralan u porazu, Barns rešio dramu u Arizoni

Aktuelni NBA šampioni ekipa Milvoki Baksa pretpela je i drugi poraz ove sezone.

Ovoga puta bolja je bila Minesota rezultatom 113:108.

To je ujedno i prva pobeda Timbervulvsa u Milvokiju još od sezone 2013/14.

Do pobede ih je predvodio Dianđelo Rasel sa 29 poena, šest asistencija i pet skokova. Po četiri poena manje su upisali Karl Entoni-Tauns i Entoni Edvards.

Centar Minesote sjajno igra ove sezone i na proseku je od 28 poena, gotovo osam skokova i više od tri ukradene lopte. Sve to uz procente šuta od 56% iz igre, 52% za tri i 95% sa linije za slobodna bacanja.

MVP prošlosezonskog finala NBA lige Janis Adetokumbo bio je najefikasniji u Baksima sa 40 poena, 16 skokova i sedam asistencija. To je bila njegova druga 40/15/5 utakmica za manje od 35 minuta u karijeri. Ostatak lige u tom periodu ima isto toliko takvih mečeva (Džoel Embid i Demarkus Kazins).

Kris Midlton je zabeležio 16 poena, a Grejson Alen je dodao 13 poena.

Minesota nakon četiri utakmice ima tri pobede, dok Milvoki ima meč više, ali i poraz.

Meč u Arizoni između Finiksa i Sakramenta okončana je pobedom gostiju 107:110. Sansi su imali rezultatsku prevagu gotovo tri četvrtine, čak i dvocifrenu u jednom periodu meča, ali su na kraju poklekli.

Meč je rešio Harison Barns trojkom iz nezgodne pozicije, koja je usledila nakon akcije Devina Bukera i Majlsa Bridžisa za poravnanje na 107:107.

Upravo je Buker bio najefikasniji pojedinac susreta sa 31 poenom za 36 minuta na parketu. Međutim, najbolji u ekipi Sansa je bio Deandre Ejton.

Centar poreklom sa Bahama je ubacio 21 poen i imao isto toliko skokova. On je prvi igrač Finiksa u prethodnih 25 godina koji je odigrao 20/20 utakmicu uz šut od 75 odsto ili više iz igre. Sigurno je naterao čelnike Finiksa da razmisle o odluci da mu ne daju maksimalno produženje ugovora.

Najefikasniji kod Kingsa bio je još jedan igrač sa Bahama – Badi Hild. Šuter je u pobedi ubacio 26 poena uz pet skokova. Heroj ekipe Harison Barns je imao četiri poena manje, ali uz devet skokova. Nekadašnji igrač Golden Stejta sjajno igra ove sezone i na prosecima je od skoro 27 poena i okruglo 10 skokova uz više od 50 odsto iz igre, kao i za tri.

Sakramento ima učinak od po dve pobede i poraza, a Finiks ima jednu pobedu i tri poraza.