Utorak, 27.02.2018.

08:13

Bjelica bolji od Bogdana u srpskom NBA okršaju

U "srpskom derbiju" košarkaši Minesote Timbervulvsa savladali su Sakramento Kingse rezultatom 118:100.

Tanjug/AP Photo/Riæ Pedroncelli

Iako su Kingsi poveli na startu meča, 'Vukovi su sredinom prvog kvartala izjednačili i u nastavku meča povećali prednost za ubedljivu pobedu u gostima.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Karl Entoni Tauns koji je meč završio sa 26 poena i 17 skokova, a pratio ga je Vigins sa 22 poena. Nemanja Bjelica je za 33 minuta postigao 12 poena i uz sedam skokova, tri asistencije i četiri ukradene lopte.

Kod Kingsa se istakao Skal Labisje sa 20 poena, dok je reprezentativac Srbije Bogdan Bogdanović za 32 minuta na parketu upisao 11 poena, uz tri skoka, šest asistencija i zabeležio je blokadu.

Minesota je zabeležila drugu pobedu u nizu i treća je na Zapadu sa skorom 38-26, dok su Kingsi 14. sa 18 pobeda i 42 poraza.