Sreda, 31.01.2018.

08:23

Jokić dobar u porazu Denvera, solidne partije Bogdana i Bjelice

Košarkaši Denver Nagetsa izgubili su u neizvesnom meču od San Antonija rezultatom 106:104.

Tanjug/ AP Photo/Darren Abate

Srpski košarkaš Nikola Jokić za 34 minuta na parketu postigao je 13 poena, uz osam asistencija i sedam skokova.

Najefikasniji u ekipi iz Kolorada bio je Džmal Marej sa 18 poena, dok je Geri Heris meč završio sa 17 poena.

U pobedničkom timu istakao se Lamarkus Oldridž sa 30 poena, Kajl Anderson i Pau Gasol dodali po 18.

Ovo je bio drugi poraz Nagetsa koji su u finišu meča imali šut za pobedu, ali je Vil Barton promašio trojku u poslednjem napadu.

Košarkaši Sakramenta slavili su u gostima protiv Nju Orleansa sa 114:103.

Zek Rendolf je predvodio Kingse do 16. pobede u sezoni sa 26 poena, Kosta Kufos je ubacio 17 poena i 11 asistencija, a Dearon Foks dva poena manje.

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović je na terenu proveo 18 minuta i za to vreme je postigao sedam poena, uz dve asistencije i po jedan skok i ukradenu loptu.

U ekipi Nju Orleansa najefikasniji je bio Entoni Dejvis sa 23 poena.

Košarkaši Minesote izgubili su od Toronta u gostima sa 109:104.

Toronto je nadoknadio minus od 13 poena i na kraju slavio, a najzaslužniji za to bili su Demar Derozan sa 23 i Jonas Valančjunas sa 18 poena.

U četvrtom porazu Minesote u poslednjih pet utakmica najefikasniji je bio Džimi Batler sa 25 poena.

Srpski košarkaš Nemanja Bjelica je postigao pet poena, uz isto toliko uhvaćenih lopti i dve asistencije za 19 minuta u igri.