Bjelica solidan, Jokić sve bolji, Bobi bez učinka

U noći između srede i četvrtka sva trojica srpskih igrača u NBA ligi našla su se na parketu, a najzapaženiji je bio Nikola Jokić.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Jokić je u porazu svog Denvera od Jute sa 108:83 na terenu proveo skoro 23 minuta i postigao 9 poena (4-6 iz igre, 1-2 penali), uz 5 skokova i 6 asistencija.

Nagetsi nisu imali nikakve šanse za pobedu, s obzirom na to da su samo Marej sa 23, odnosno Čendler sa 13 imali dvocifren broj poena.

S druge strane, u redovima Džezera najbolji je bio Rudi Gober sa dabl-dablom (19 poena i 13 skokova), dok su Hejvord i Hil imali po 22 poena i 5 skokova.

Nemanja Bjelica imao je nešto slabije šutersko veče, ali to i nije toliko bitno u ekipi Minesote, koja je poražena od Nju Orleansa rezultatom 117:96. Utakmicu je završio sa 8 poena (2-6 iz igre, 1-4 za tri, 3-4 penali), uz 6 uhvaćenih lopti i 2 uspešna dodavanja, sve to za nešto manje od 20 minuta.

U poraženoj ekipi izdvojio se Zek Lavin sa 26 poena, a Dieng i Vigins su dodali po 13.

Timbervulvsi nisu imali rešenja za fantastičnog Entonija Dejvisa koji je postigao 47 poena (17-27 iz igre, 2-4 za tri, 9-10 penali) i imao 10 skokova.

Detroit je savladao Majami sa 107:84 uz neprimetnu ulogu našeg Bobana Marjanovića. Nekadašnji centar Crvene zvezde i Mega Leksa dobio je tri i po minuta, ali je za to vreme promašio sva tri šuta iz igre i imao jedan skok.

Andre Dramond je ponovo bio dominantan sa 18 poena i 15 skokova, dok je Kaldvel-Poup dodao četiri poena više. Kod Majamija Džonson je bio najefikasniji sa 17 poena i 7 asistencija.