Subota, 29.10.2016.

21:05

NBA: Siksersi nemoćni protiv Hoksa

Atlanta Hoksi lako su savladali Filadelfija 76erse 104:72, na gostovanju u Pensilvaniji u subotu popodne.

Tim iz Džordžije je sa 24:15 stekao nedostižnih 12 poena na poluvremenu, a domaćina je dotukao sa 30:14 u poslednjem kvartalu.

Najefikasniji u timu Hoksa bio je Pol Milsap sa 17 poena uz po 4 skoka i asistencije, 15 je dodao Kajl Korver, dok je dabl-dabl ostvario Denis Šruder sa po 11 poena i asistencija.

Izostao je učinak Dvajta Hauarda koji je za 20 minuta postigao samo dva poena uz 7 skokova, ali su veliku pomoć sa klupe pružili Muskala sa 14 i Sefološa sa 11 poena, te Kris Hamfriz sa deset skokova.

U drugom porazu Siksersa najefikasniji su bili Džoel Embid i Serhio Rodriges sa po 14 poena, dok je dvocifren učinak imao još samo Holms sa 10.

Velika hrvatska nada Dario Šarić je bio starter i za 26 minuta je postigao 5 poena (2/9 iz igre) uz 4 skoka.