Petak, 17.06.2005.

06:05

Detroit razbio Sparse 102:71 (2:2)

Košarkaši Detroita izjednačili su u velikom finalu NBA lige na 2:2 u pobedama, pošto su pobedili San Antonio sa 102:71 (23:17,28:19,23:21 i 28:14) u utakmici broj 4.

Pistonsi su do izjednačenja u seriji došli na impresivan način uz veoma ubedljivu igru, u kojoj se pitanje pobednika nije dovodilo u pitanje gotovo od sredine druge četvrtine, a potpuna "demontaža" indisponiranih Sparsa vidjena je krajem treće i početkom poslednje četvrtine.

U timu Detroita čak 7 igrača ubacilo je preko 10 poena (Hamilton 17, Hanter 17,R.Valas 13, B.Valas 11+13skokova, Hamilton 12, Prins 13,Mek Dajs 13), dok je kod Sparsa jedini raspoložen bio Dankan sa 16 poena i 16 skokova (uz slab šut 17-5)

Ostatak tima vrlo slab. Djinobili ponovo neprimetan sa 12 poena (šut 9-4), isti učinak imao je i Parker uz šut 13-6.

Epitet junaka utakmice nosi bek Pistonsa Lindzi Hanter koji je već u drugoj utakmici zaredom doneo mnogo poena i mudro vodio igru svog tima. Pored ogromne energije koju je uneo u tim po ulasku sa klupe, Hanter je bio gotovo nepogrešiv, jer je za 22 minuta pogodio 7 od 10 šuteva uz 5 asistencija.

Poslednjih nekoliko minuta za aktuelne šampione zaigrao je i Darko Miličić, koji je uz burno odobravanje publike i saigrača uspeo da postigne 2 poena i uhvati dve lopte.

Razlog ubedljivog poraza Sparsa i dobre igre Pistonsa treba tražiti i u izgubljenim loptama. Igrači Lerija Brauna samo 4 puta su „prodali“ loptu, dok su košarkaši tima iz Teksasa izgubili čak 18 lopti.

Detroit – San Antonio 102:71 (2:2)

Detroit: Hamilton 17, Hanter 17,R.Valas 13, B.Valas 11+13skokova, Hamilton 12, Prins 13,Mek Dajs 13, Arojo 3, Miličić 2 + 2 skoka.

San Antonio: Dankan 16 + 16 skokova,Parker 12,Djinobili 12,Braun 8,Bouen 6,Ori 5,Udrih 5, Mohamed 4,Beri 3.

Utakmica broj 5 igra se u noći izmedju nedelje i ponedeljka takodje u Oburn Hils Palasu u Detroitu, sada već sigurna utakmica broj 6 na programu je u utorak u „SBC“ Centru u San Antoniju.