11:47

Golden Stejt bolji od Kingsa

Izvor: B92, zvanicni sajt

Autor:B92, zvanicni sajt

Košarkaši Sakramento Kingsa doživeli su prvi poraz u predsezoni. Kingse je lako pobedila ekipa Golden Stejta sa 111:94. U bogatoj večeri sa devet utakmica ključna reč bila je neizvesnost. Čak pet mečeva završeno je sa manje od tri poena razlike, a minimalne pobede zabeležili su šampioni iz San Antonija i njihovi rivali iz finala Zapada, Dalas Mevsi.

Voriorsi su Kingse pobedili njihovim oružjem – odličnim napadom. U prvom poluvremenu meča u Oukelendu GSW su postigli čak 73 poena i imali 17 poena viška posle prvog poluvremena. Kingsi su na teren izašli sa standardnom postavom (Bibi, Kristi, Stojaković, Miler, Divac), ali su starteri ostali na terenu prilično kratko (Divac i Kristi zbirno 23 minuta). Najviše prostora dobio je Džerald Valas, koji se ispromašivao (4/14 iz igre, 8p, 8s). Peđa Stojaković je za 19 minuta ubacio 14, dok je Divac dao 8 poena za 12 minuta. Oba naša igrača imala su po 3 skoka i asistencije. Najefikasniji u Sakramentu bio je Darius Songaila sa 16 poena. Spidi Klekston nije startovao za Golden Stejt, ali je postigao 22 poena, dok je Erik Dampjer bio sjajan pod koševima (12p, 10s, 4bl). Ukupno je šest članova ouklendskog tima postiglo dvocifren broj poena.

Aleksandar Pavlović imao je zapažen nastup u pobedi Jute nad Sijetlom od 90:89. On je za 19 minuta postigao 9 poena, uz po 3 skoka i ukradene lopte. Džeri Sloun je tokom meča pružio šansu 15-orici igrača, a najefikasniji je bio Kirilenko sa 14 poena (1/3 za 2, 12/12 za 1!) i 7 skokova. Poraženi Soniksi igrali su sa deset igrača, a Vlada Radmanović postigao je 12 poena i 7 skokova za 30 minuta, uz loš šut (1/5 za 2, 3/9 za 3). Najbolji u Sijetlu bio je Brent Beri (19p, 11a), uz dobru igru Reja Alena (16p, 4a, 4u.l.) i Ričija Frama (15p).

Karmelo Entoni je dominirao mečom Denver – Finiks, koji je pripao timu iz Kolorada, rezultatom 106:100. Nijedan od dva naša igrača u Sansima nije igrao, Koturović se tek priključio saigračima, a Čabarkapa je na listi povređenih. Entoni je postigao 19 poena uz 11 skokova. Pomagali su mu Vošon Lenard (15p), Erl Bojkins (13p) i Rodni Vajt (14p, 7s). Finiks je igrao sa praktično devet igrača, a bolji od ostalih su bili Džonson (22p, 8s) i Stodemajer (19p, 9s).