09:54

Pobeda Sijetla, poraz Dalasa u Teksasu

Izvor: nba.com

Autor:nba.com

Košarkaši Sijetla pobedili su noćas Filadelfiju sa 92:88. Vladimir Radmanović i Predrag Drobnjak postigli su po 11, odnosno 6 poena za Sonikse, kojima je ovo 12. pobeda u sezoni. Radmanović je igrao 29 minuta, uz šut iz igre 5-12 (za tri 1-6), 3 skoka, 2 asistencije i jednu blokadu. Drobnjak je bio u startnoj petorci, igrao je 20 minuta, uz šut iz igre 3-8, 7 skokova i jednu asistenciju.

U pobedi Detroita nad Atlanton 91:80, Željko Rebrača igrao je samo 7 minuta, za koliko je postigao 1 poen, uz 2 skoka.

U najuzbudljivijeoj utakmici noći, lider centralne divizije, ekipa Indijane pobedila je Milvoki sa 126:119, posle jednog produžetka. Igrač utakmice bio je centar Indijane, Džermejn O’Nil sa 30 poena. Poenima sa linije za slobodna bacanja on je domaćoj ekipi obezbedio produžetke, da bi zatim postigao i nekoliko bitnih koševa u produžetku.

Ekipa Dalasa doživela je i treći poraz u sezoni. Maveriksi su poraženi na gostovanju u Teksasu od San Antanija sa 111:104. Najzaslužniji za pobedu Sparsa bio je Toni Parker sa 32 poena, dok je sa druge strane Finli bio najefikasniji sa 36. Centar domaćih Tim Dankan imao je dabl-dabl učinak od 22 poena i 13 skokova.