Partizan vlada srpskim veslanjem

Veslački klub Partizan je ubedljivo osvojio Prvenstvo Srbije, Kup Srbije i Omladinsku ligu Srbije za 2020. godinu.

Izvor: B92
Podeli
Foto: Veslakči klub Partizan
Foto: Veslakči klub Partizan

Crno-beli ponovili su uspeh iz 2019. i na upravo završenom Prvenstvu Srbije (17/18. oktobar) trijumfovali su sa čak 13 zlatnih medalja, a osvojene su još četiri srebrne i dve bronzane.

Na taj način nastavljena je dominacija VK Partizan u srpskom veslanju ,koja traje već 30 godina.

Uz čestitke svim veslačicama i veslačima kao i stručnom timu VK Partizan na ostvarenom rezultatu sportski direktor Nebojša Ilić, inače najuspešniji trener u srpskom veslanju u poslednjih 30 godina i predsednik trenerske organizacije Balkana istakao je da je recept koji koristi VK Partizan jednostavan: "Više i kvalitetnije radimo od drugi. Uvek postavljamo najviše sportske standarde pred sportiste i trener. Za naše greške nikad ne krivimo druge.

Stručni štab koji je postigao takmičarske rezultate u 2020.godini je :

Nebojša Ilić Sportski direktor
Aleksandar Ivković Glavni trener
Goran Todorović Trener
Rastko Petrović Trener
Nađa Ilić Trener
Danilo Radovanović Trener
Dušan Bunčić Trener

Veslači i veslačice koje su osvojili zlatne medalje:

Foto: Veslakči klub Partizan
Foto: Veslakči klub Partizan

Četverac skul juniorke:
Ljubica Tešmanović, Jelena Erić, Maša Bugarski, Andrea Poleksić
Treneri: Nađa Ilić, Goran Todorović

Dvojac bez kormilara:
Dušan Belić, Ranko Samardžija
Treneri: Nebojša Ilić, Aleksandar Ivković

Skif juniorke:
Maša Bugarski
Treneri: Nađa Ilić, Goran Todorović

Dubl skul pionirke:
Miljana Gluščević, Nevena Radić
Trener: Goran Todorović

Četverac skul pionirke:
Vanja Trninić, Nađa Vlajković, Mia Samardžija, Maja Kostadinović
Trener: Rastko Petrović

Četverac skul kadetkinje:
Ljubica Tešmanović, Jelena Erić, Tamara Lakićević, Andrea Poleksić

Skif seniori:
Aleksandar Beđik
Treneri: Nebojša Ilić, Aleksandar Ivković

Foto: Veslakči klub Partizan
Foto: Veslakči klub Partizan

Dvojac bez kormilara:
Miloš Vasić, Martin Mačković
Treneri: Nebojša Ilić, Aleksandar Ivković

Skif pionirke:
Jana Bugarski
Trener: Rastko Petrović

Dubl skul seniori:
Aleksandar Beđik, Martin Mačković
Treneri: Nebojša Ilić, Aleksandar Ivković

Četverac skul kadeti:
Strahinja Pavišić, Nemanja Luledžija, Luka Višacki, Mihajlo Dedić
Trener: Goran Todorović

Četverac bez kormilara:
Aleksandar Beđik, Nenad Beđik, Miloš Vasić, Martin Mačković
Treneri: Nebojša Ilić, Aleksandar Ivković

Osmerac kadeti:
Strahinja Pavišić, Veljko Kmekić, Nikola Načić, Petar Todorov, Nikola Letić, Mihajlo Dedić, Aleksej Linčevski, Danilo Đokić
Kormilar: Karlo Radoš
Trener: Goran Todorović