Sportovi na vodi

Sreda, 17.08.2022.

20:05

Okončano EP u Rimu – zlato i rekord domaćina za kraj

Muška plivačka štafeta Italije osvojila je zlatnu medalju u trci 4x100 metara mešovito na Evropskom prvenstvu u Rimu.

U poslednjoj trci na šampionatu, domaća selekcija u sastavu Tomas Čekon, Nikolo Martinegi, Mateo Rivolta i Alesandro Miresi slavila je rezultatom 3:28,46 minuta što je rekord.

Srebrnu medalju osvojila je štafeta Francuske (3:32,50), dok je bronza pripala Austriji (3:33,28).

Pre ove trke, u štafeti 4x100 metara mešovito u konkurenciji dama zlatnom medaljom se okitila Švedska koja je, predvođena Sarom Sjestrem, pobedila s rezultatom 3:55,25 minuta.

Srebro je pripalo plivačicama Francuske (3:56,36), dok se na poslednji stepenik pobedničkog postolja popela štafeta Holandije (3:57,01).