Sportovi na vodi

Sreda, 17.08.2022.

19:09

Praud najbrži na 50, Čekon na 100, a Koš na 200 metara

Britanski plivač Bendžamin Praud osvojio je zlatnu medalju u trci na 50 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u Rimu.

EPA/DAVE HUNT

Praud je trku završio za 21,58 sekundi i slavio ispred Italijana Leonarda Deplana koji je za njim zaostao samo dve stotinke.

Na poslednji stepenik pobedničkog postolja popeo je Grk Kristijan Golomejev koji je za 0,17 sekundi bio sporiji od pobednika.

Italijanski plivač Tomas Čekon osvojio je zlatnu medalju na 100 metara leđnim stilom na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Čekon, koji je u junu na Svetskom prvenstvu u ovoj disciplini postavio novi svetski rekord, do drugog zlata u Rimu je stigao vremenom 52,21 sekunde.

Ovaj 21-godišnji Italijan je iza sebe ostavio Grka Apostolosa Hristua koji je bio sporiji samo tri stotinke, dok je bronzu osvojio je Francuz Joan Ndue Bruar s vremenom 52,92 sekunde.

Mađar Hubert Koš trijumfovao je u finalu 200 metara mešovito pošto je trku završio za 1:57,72 minuta.

On je za 0,10 sekundi bio brži od Italijana Alberta Racetija, dok se na poslednji stepenik pobedničkog postolja popeo Portugalac Hose Gabrijel Lopes koji je za pobednikom zaostao za 0,62 sekunde.