Sportovi na vodi

Četvrtak, 27.07.2017.

19:04

SP: Dresel, Keiliš i Meideroš se okitili zlatom

Američki plivač Kejleb Dresel osvojio je svoju prvu titulu šampiona sveta pošto je pobedio u finalu trke na 100 metara slobodnim stilom na SP u Budimpešti.

Izvor: PT

Autor: PT

Getty Images

Dresel je do zlata stigao rezultatom 47 sekundi i 17 stotinki.

Srebrnu medalju osvojio je njegov zemljak Nejtan Adrijan koji je bio sporiji 80 stotinki, dok je bronza pripala Francuzu Mehdiju Meteli (47,89 sekundi).

Njegov sunardnik Čeiz Keiliš takođe je usvojio zlatnu medalju, samo u disciplini 200 metara mešovitim stilom

On je deonicu uspeo da prepliva za minut, 55 sekundi i 56 stotinki i tako je uspeo da dođe do prve stvetske titule.

Srebrnu medalju osvojio je Japanac Kosuke Hagino (1:56,01), dok je bronza pripala kineskom plivaču Vang Šunu (1:56,28).

Sa druge strane, brazilska plivačica Ećieni Medeiroš okitila se zlatom u disciplini 50 metara leđnim stilom.

Medeiroš je do zlata stigla rezultatom 27 sekundi i 14 stotinki.

Kineskinja Fu Juanhuj osvojila je srebro, a najsjajnije odličje joj je izmaklo za samo jednu stotinku.

Bronza je otišla u ruke Beloruskinji Aleksandri Gerasimenji koja je trku završila za 27 stotinki i 33 stotinke.