Sportovi na vodi

Nedelja, 23.07.2017.

23:39

Ništa od drame, Jangu zlato na 400 metara slobodno

Kineski plivač Sun Jang osvojio je zlatnu medalju u trci na 400 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Photo by Al Bello/Getty Images

Sun je deonicu preplivao za tri minuta, 41 sekundu i 38 stotih. Njemu je ovo treća zlatna medalja u ovoj disciplini na šampionatima sveta, posle Barselone 2013. i Kazanja 2015.

On je u današnjem finalu iza sebe ostavio Australijanca Maka Hortona koji je doplivao do srebra (3:43,85), dok je bronzana medalja otišla u ruke Italijanu Gabrijelu Detiju (3:43,93).

Sun, Horton i Deti su bili osvajači medalja na 400 metara slobodnim stilom i na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, s tim da je Horton tada osvojio zlato, Sun srebro, dok je bronzu i u Riju osvojio Deti.