Sportovi na vodi

Sreda, 05.08.2015.

08:47

Stjepanović završio nastup u Kazanju

Velimir Stjepanović završio je učešće na Svetskom prvenstvu u plivanju u Kazanju bez ijednog finala.

Nakon neuspeha na 200 i 400 metara slobodno, Stjepanović nije izborio završnicu ni na 100 metara.

On je bio tek 41. u kvalifikacijama, od 115 takmičara. Stjepanović je prethodno bio 19. na 400m, a potom 12. na 200.

Najbrži u kvalifikacijama na 100m bio je Kinez Zetao Ning koji je ovu deonicu isplivao za 48,11 sekundi, dok je Stjepanović trku završio posle 50,07 sekundi.

Na 200 m ostvario je rezultat u vremenu 1:47,10 minuta, dok je na 400 m slobodno plivao 3:49,40 inuta.