Sportovi na vodi

Ponedeljak, 18.08.2014.

19:15

Lenđeru izmaklo finale EP

Srpski plivač Ivan Lenđer nije uspeo da se plasira u finale Evropskog prvenstva u Berlinu na 50 metara delfin stilom.

Izvor: MN

Autor: MN

On je svoju polufinalnu trku isplivao za 23.68 sekundi, zauzeo peto mesto i tako ostvario svoj najbolji rezultat u sezoni.

Finale mu je izmaklo za samo osam stotinki, pa je polufinale završio na devetoj poziciji.

Najbže vreme imao je Ukrajinac Andrij Govorov, 23.04 sekunde, a u Lenđerovoj grupi najbolji je bio Floren Manudou iz Francuske, sa vremenom 23.23 sekunde.

Velimir Stjepanović je nešto ranije u ponedeljak osvojio je zlatnu medalju na 400 metara slobodnim stilom.