Sportovi na vodi

Nedelja, 23.10.2011.

10:21

Srpski plivači bez finala u Berlinu

Srpski plivači za sada nisu uspeli da izbore nijedan plasman u finale drugog dana takmičenja na Svetskom kupu u Berlinu.

Stefan Šorak, koji je u subotu osvojio bronzu na 400 metara slobodno, bio je najbolji od svih naših predstavnika u disciplinama u kojima su kvalifikacije do sada bile održane, pošto je imao 20. vreme na 200 metara slobodno, od 1:48.29 minuta.

Odmah iza njega našao se Velimir Stjepanović, sa 61 stotinkom zaostatka, dok je na 100 metara delfin takođe imao 21. vreme, od 54.28 sekunde. U toj trci Milorad Čavić nije ni startovao.

Jedina srpska plivačica u Berlinu, Miroslava Najdanovski bila je 29. na 100 metara slobodno u vremenu od 55.72 sekundi.