Sportovi na vodi

Petak, 11.12.2009.

19:08

EP: Srebro i bronza za Srbiju

Drugog dana prvenstva Evrope u malim bazenima u Istanbulu plivači Srbije, Nađa Higl i Ivan Lenđer osvojili su prve medalje, srebro i bronzu.

Pančevačka plivačica Nađa Higl donela je prvu medalju za Srbiju osvojivši srebro u trci na 200 metara prsno. Do medalje, ali bronzane, stigao je i Ivan Lenđer koji je trku na 100 metara leptir završio iza Rusa Jevgenija Korotiškina i Slovenca Petra Mankoča. Do odličja nije uspeo da stigne Čaba Silađi koji je završio je kao poslednji, deseti, u finalnoj trci na 100 metara prsno.

Radovan Siljevski i Boris Stojanović nisu uspeli da se plasiraju u polufinale trke na 100m slobodnim stilom.