Sportovi na vodi

Nedelja, 25.06.2017.

15:13

Nova bronza za Srbiju na Adi Ciganliji

Mlađi seniori Simo Boltić i Stefan Vekić osvojili su bronzanu medalju u dvosedu na 500 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu.

Boltić i Vekić su finalnu trku završili u vremenu 1:32,868 minuta, iza srebrnih Mađara (1:32,532) i zlatnih Rusa (1:31,660).

Ovaj srpski tandem je veslao i finale četveroseda na istoj deonici, zajedno sa Bojanom Milinkovićem i Markom Dragosavljevićem, ali su bili četvrti.

Srbija je osvojila za sada četiri medalje na EP, ovo je treća bronza posle dve koje je uzeo Bojan Zdelar, dok je Marija Dostanić stigla do zlata.