Sportovi na vodi

Nedelja, 21.08.2022.

15:35

Novaković, ipak, bez medalje

Srpski kajakaš Marko Novaković osvojio je četvrto u disciplini 200 metara na Evropskom prvenstvu, koje se održava u Minhenu.

Organizatori su prvobitno saopštili da je Novaković bio treći, ali je posle zvaničnih rezultata potvrđeno da je srpski kajakaš osvojio četvrto mesto. On je 200 metara prešao za 37,086 sekundi. Bronza je pripala Šveđaninu Peteru Meningu, koji je ostvario vreme od 37,055 sekundi.

Zlatnu medalju je osvojio Portugalac Kevin Santoš (36,975 sekundi), dok je drugi bio Letonac Roberts Akmens (37,028).

Stefan Vekić i Strahinja Stefanović su osvojili treće mesto u B finalu u disciplini dubl na 500 metara. Oni su ostvarili vreme od 1:32.913 minuta. Prvo mesto pripalo je dublu iz Španije (1:32.362), a drugi su bili Poljaci (1:32:868).

Marija Dostanić je osvojila drugo mesto u B finalu u disciplini 500 metara. Ona je stazu prešla za 1:57.301 minuta. Prvo mesto osvojila je Francuskinja Vanina Paoleti.