Sportovi na vodi

Nedelja, 25.08.2019.

12:09

Starovićeva izborila olimpijsku normu

Srpska kajakašica Milica Starović nije uspela da osvoji medalju u trci na 500 metara na Svetskom kupu u Segedinu.

Izvor: LN

Autor: LN

Starovićeva je u finalu bila četvrta. Ona je stazu prešla za minut i 59,19 sekundi, a svojim vremenom je uspela da izbori olimpijsku normu u jednosedu na 500 metara i plasira se u Tokio 2020.

Bila je 1,18 sekundi sporija od trećeplasirane Danute Kozak, koja je osvojila bronzanu medalju.

Zlatnu medalju osvojila je Liza Karington sa Novog Zelanda, a srebrnu beloruska kajakašica Volga Hudzenka.

Kasnije tokom dana u nedelju će Srbija imati još dva predstavnika u finalima u Segedinu.

Kristina Bedeč će od 15.50 veslati finale na 5.000 metara, a potom će Ervin Holpert od u 16.25 početi trku u istoj disciplini muške konkurencije.

Prethodno su Marko Tomićević i Milenko Zorić zauzeli drugo mesto u C finalu dvoseda na 1.000 metara.

Nikolina Moldovan, Milica Starović, Kristina Bedeč i Marija Dostanić su u B finalu četverca na 500 metara bile poslednje, devete.

Stefan Vekić, Nebojša Grujić, Vladimir Torubarov i Marko Dragosavljević su bili sedmi u B finalu muškog četverca na 500 metara.