Sportovi na vodi

Nedelja, 24.05.2015.

11:17

Bronza za Bedečovu u Duizburgu

Srpska kajakašica Kristina Bedeč osvojila je bronzanu medalju na Svetskom kupu u nemačkom Duizburgu.

Izvor: JT

Autor: JT

kajakss.rs

Bedečova je u finale trke jednoseda na 1.000 metara kroz cilj prošla u vremenu od 4:93.281 minuta, sa devet desetinki zaostatka u odnosu na pobednicu Rumunku Florentinu Kaminesku. Srebro je pripalo Ireni Burgo iz Italije, koja je za skoro tri desetinke bila bolja od srpske reprezentativke.

Kristina je dan ranije na 500 metara zauzela osmo mesto u B finalu, a od 17.10 je očekuje trka na 5.000 metara.

U muškoj konkurenciji, Marko Dragosavljević je osvojio četvrto mesto na 200 metara. Evropski šampion u toj disciplini je tu deonicu preveslao u vremenu od 35.656 sekundi, a medalja mu je izmakla za 82 hiljaditinke.

Zlato u toj disciplini osvojio je Francuz Maksim Bonon u vremenu od 35.419 sekundi, ispred Petera Meninga i Švedske i Kanađanina Marka de Jonga.

U finalu na 500 metara, Dragosavljević je zauzeo deveto mesto, a u toku dana ga čeka i takmičenje u četvorosedu sa Nebojšom Grujićem, Markom Novakovićem i Stefanom Vekićem.