Sportovi na vodi

Nedelja, 03.05.2015.

10:24

EP: Dve bronze za srpske kajakaše

Reprezentativac Srbije u kajaku Dejan Pajić osvojio je bronzanu medalju na 500 metara u disciplini K1 na Evropskom prvenstvu u Račicama.

Izvor: MN

Autor: MN

kajakss.org.rs

On je ovu deonicu prešao za 01:42.168 minuta. Zlato je pripalo Dancu Reneu Polsenu (00:01:41.504), dok je srebro osvojio Tom Libšer iz Nemačke (00:01:41.952).

Bronzanu medalju osvojile su i Milica Starović i Dalma Bendek Ružičić na 500 metara u disciplini K2 sa vremenom 01:46.172. One su u subotu osvojile i bronzu u trci dvoseda na 1000 metara.

Prve su bile Karolina Naja i Beata Mikolajčik iz Poljske (01:45.524), a drugu poziciju zauzele su Rumunke Borha Petronela i Elena Meroniac (01:45.964).

Nikolina Moldovan je u disciplini K1 na 500 metara završla na četvrtoj poziciji. Nju u toku dana očekuju još tri trke. Ervin Holšert i Dejan Terzić zauzeli su šesto mesto u finalu na 500 metara u disciplini K2.

Prvenstvo Evrope u Račicama nastavlja se trkama u sprintu, na najkraćoj kajakaškoj deonici (200m) gde će predstavnici Srbije imati priliku da u
četiri discipline konkurišu za najviši plasman.

Sam kraj poslednjeg takmičarskog dana na prvenstvu Evrope rezervisan je za trke na 5000m u kojima će kajakaši imati tri predstavnika u borbi za odličja.