Olimpizam

Nedelja, 12.08.2012.

18:19

Hrvati osvojili zlato u vaterpolu

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske osvojila je zlatnu olimpijsku medalju savladavši selekciju Italije sa 8:6 (1:2, 2:0, 2:1, 3:3).

Golove su postigli Joković tri, Bošković dva, Sukno, Barać i Bulhubašić za Hrvatsku, a Felugo tri, Galo, Preskuti i Djordjeti za Italiju.

Hrvatski vaterpolisti ostvarili su najveći uspeh do sada i okitili se prvim olimpijskim zlatom. Bronzana medalja pripala je vaterpolistima Srbije koji su ranije danas pobedili Crnu Goru sa 12:11.

Italijani su odlično otvorili meč vodjstvom od 2:0, ali su Hrvati izjednačili početkom druge četvrtine, a zatim i poveli na poluvremenu.

"Azuri" su početkom drugog dela utakmice uspeli da izjednače, ali je Hrvatska uzvratila snažno, postigavši dva pogotka za manje od minuta.

Od tog trenutka, izabranici Ratka Rudića držali su rezultat i utakmicu pod kontrolom.

Ovo je prva zlatna medalja za hrvatski vaterpolo. Na Igrama u Atlanti 1996. godine, Hrvatska je osvojila srebro.