Karakašević izgubio 4:1

Najbolji srpski stonoteniser iskusni Aleksandar Karakašević izgubio je sa 4:1 (12:10, 12:10, 10:12, 11:7, 12:10) od Danijela Cvikla iz Mađarske u drugom kolu

Nedelja, 29.07.2012.

15:41

Karakašević je bio slobodan na startu takmičenja, dok je Cvikl bio bolji u prvom kolu od Danca Alana Bentsena.

Cvikl će u trećem kolu igrati protiv Či-Juana Čuanga iz Kineskog Tajpeha.

Posle izjednačene igre u prvom setu koji je trajao šest minuta, Mađar je na razliku dobio set sa 12:10.

I drugi set je bio neivestan. Cvikl je osvojio poen na servis Karakašević i poveo sa 3:1 i tu prednost je uspeo da čuva tokom seta. Ipak i drugi set se igrao na razliku pošto je Karakašević stigao do 10:10, ali je Mađar bio koncentrisaniji i istim rezultatom (12:10) dobio i drugi set.

Karakašević je sigurnije ušao u treći set i poveo sa 3:1, a zatim je imao i četiri poena prednosti - 9:5. Tu prednost je srpski stonoteniser ispustio, pa se i treći set igrao na razliku, ali je ovoga puta Karakašević bio bolji i dobio ga sa 12:10.

Četvrti set je pripao Cviklu. Mađarski stonoteniser je poveo sa 4:1, zatim sa 6:4, a prednost od četiri poena (9:5) nije ispustio pa je dobio četvrti set sa 11:7.

Odlično je igra na početku četvrtog seta Karakašević, imao je četiri poena prednosti (6:2, 8:4), ali je Mađar serijom od pet vezanih poena stigao do 10:10, i onda sa 12:10 dobio set i obezbedio plasman u treće kolo.