Olimpizam

Subota, 11.08.2012.

23:45

Norvežankama zlato, srebro za CG

Rukometašice Norveške odbranile su titulu na Olimpijskim igrama u Londonu, pošto su u finalu savladale Crnu Goru sa 26:23 (13:10).

Izvor: MN

Autor: MN

Najefikasnija u pobednickom timu bila je Lin Suland sa 10 golova, koliko je postigla i Katarina Bulatović za Crnu Goru.

Norvežanke su bile ubedljivije u prvom poluvremenu, a u drugom su dozvolile protivnicama da stignu njihovu prednost na 19:19 i 20:20 i da finiš meča učine neizvesnim.

U 59. minutu Crna Gora je prišla na 24:23, ali nije imala snage da preokrene rezultat.

U utakmici za bronzanu medalju reprezentacija Španije savladala je Južnu Koreju posle produžetaka sa 31:29.