Još uvek nije kraj.
Meč lopta
Servira Novak za pobedu i treće kolo.
5:2 Đoković na korak od pobede
Drugu prliku da oduzme servis rivala, Novak je iskoristio. Ima set i dva brejka u drugom, na korak je od treće runde.
Budi se pravi Đoković
Sigurnije igra Srbin u ovom delu, uzima prepoznatvljive udarce. Nove dve brejk lopte.
4:2 Potvrda brejka
Snažnim i preciznim servisima Đoković je obeležio ovaj gem, a Gahov je uzeo samo jedan poen.
3:2 Pravi brejk Đoković
Iskoristio je najbolji igrač sveta prvu šansu u ovom setu, doduše posle duple greške Gahova.
Brejk lopta za Đokovića
Prva brejk šansa u ovom setu, ima je srpski teniser
2:2 Siguran i Đoković na svoj servis
Četiri gema su iza nas, još nismo videli nijednu brejk loptu.
2:1 Gahov opet u prednosti
Mora Đoković da se dobro pomuči za svaki poen na servis ruskog tenisera, koji zna da zada ozbiljne probleme.
1:1 Rutinski gem
Brzo je Đoković osvojio gem na svoj servis i došao je do izjednačenja.
0:1 Prednost za Rusa
Jedan duži gem na početku drugog seta, koji dobija Rus. Đoković vodi satndardne razgovore sa samim sobom, jer kako kaže "svi proigraju proitv njega".
Drugi set
7:6 (7-5) Vodi Đoković u setovima
Konačno uzima set srpski teniser! Namuči se prilično u ovom setu, ali u taj-brejku, koji je dobio 7:5. Prvi set je trajao 69 minuta

6:5 Muči se Đoković
Nije na svom prepoznatljivom nivou, 0:30 imao je Rus.

Vezao je osvajač 22 grend slem titule četiri poena i uzima šesti gem na ovom meču.
5:5 Odoleva Ivan Gahov
Novo izjednačenje, a Đoković ne može da pronađe ritam
5:4 Još brže osvojen servis gem
Sa nulom srpski teniser uzima gem za novo vođstvo. Jedan gem ga deli od prvog seta.
4:4 Ekspresno vraća brejk!
Nije Đoković dozvolio da Rus materijalizuje brejk, več je uzvratio istom merom. Odmah je vratio stvari na pređašnje stanje.
3:4 Brejk Rusa!
Mučio se Đoković u ovom gemu, a Rus koristi treću brejk šansu na ovom meču i oduzima servis najboljem teniseru sveta.
Gahov se opustio
Definitivno je Rusa prošla početna stegnutost. Ne igra u grču, uživa na terenu i za sada vodi ravopravnu bitku sa Đokićem.
3:3 Izvukao se Rus!
Izvukao se iz teške situacije, spasao je dve brejk lopte i došao do izjednačenja.
Dve brejke lopte za Đokovića
Imao je Đoković 40:15 i prliku da uzem servis rivalu, ali nije iskoristio dve šanse. Igra se još jedan gem na razliku.
3:2 Đokivć spasao dve brejk lopte
Prva nesigurnost na servis Đokovića na 15:40, dve brejk lopte je imao Rus. Uspeo je Đoković obe da spase i na kraju je dobio gem za novo vođstvo.
2:2 Rus prati ritam
Uz dva as servira rutinski stiže do izjednačenja.
2:1 Vodi Đoković
Jedan poen uzeo je Gahov u ovom servis gemu Đokovića, tako da srpski teniser bez većih problema vodi u setu.
1:1 Gahov uzvraća na isti način
Gahov je poveo 30:0, ali je uz nekoliko greška dozvolio Đokoviću da mu zakomplikuje servis gem. Igralo se na razliku, ali je Rus uspeo da dođe do gema na svoj servis.
1:0 Siguran Đoković
Bez velikih problema Đoković je počeo svoj servis gem, ali je Rus uspeo da mu uzme dva poena. Posle jedne duže razmene, Srbin je uzeo prvi gem (40:30).
Počeo meč, servira Đoković
Ovacije za Đokovića
Dobio je veliki aplauz Novak Đoković prilikom izlaska na teren.
Đoković se sprema za izlazak na teren
Rubljov pobedio, Đoković uskoro na terenu
Andrej Rubljov posle preokreta pobedio Munara 2:1.
Čini se da Rubljov polako privodi posao kraju
Rus vodi u odlučujućem setu 5:2 i ima dva brejk prednosti.
Na terenu je i Kecmanović
Dok čekamo meč Novaka Đokoića, drugi srpski predstavnik je izašao na teren. Miomir Kecmanović počeo je okršaj sa Lorencom Mustijem.
Rubljov i Munar igraju treći set
Dobio je Andrej Rubljov drugi set 6:2 i izjednačio na 1:1. Treći set odlučuje, a nakon tog meč na teren će Đoković.