11. kolo: Novi Pazar – Crvena zvezda 1:2 (1:1)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su kao gosti Novi Pazar (2:1), u derbiju 11. kola Mozzart Bet Superlige.

Dobro došli!
Zajedno ćemo ispratiti derbi meč 11. kola Superlige između Novog Pazara i Crvene zvezde.

Meč počinje u 17.00 časova.
KRAJ
Crvena zvezda je pobedila Novi Pazar rezultatom 2:1.
90+ Šest minuta nadoknade!
88' Goooool
Pešić je posle centaršuta Kangve i dosta gužve, uspeo da sa maltene gol linije, petom, savlada Kljajića, u padu, 1:2.
87' Sve je manje vremena za Zvezdu
Gosti i dalje ne mogu da naprave pravu priliku kojom bi ugrozili Kljajića.
83' Uzdasi domaćih
Islamović je šutirao iz daljine, ali je lopta otišla pored gola.

Nije ovo bilo baš toliko blizu...

Starsport
Moraće nosila "da rade"
Joviću se ukazuje pomoć nakon što mu je u skoku Kulibali "nabio" koleno u rebra.

Jovića je zamenio Slavko Damjanović.
78' Pokušaj Kulibalija
"Razgrće" novi napadač Zvezde, a stigao je i da šutira glavom pored gola Kljajića.
Svađa, pa izmena
Pešić je ušao u svađu sa jednim, a onda i drugim igračem Pazara.

Sve to vreme, Katai je ležao u šesnaestercu domaćih.

U međuvremenu, umesto Bukarija, ušao je Kulibali.

Starsport
73' Sjajan pokušaj Pešića
Okrenut leđima, posle centaršuta Kangve, Pešić je šutirao, a Kljajić paradom izbacio loptu u korner.

Nakon toga, Eraković je šutirao pravo u golmana Pazara.
72' Tenzije
Jović "požuteo" zbog starta, a Bukari zbog reakcije nakon toga.
70' Kanga opet van okvira gola
Još jedan odbitka, Kanga je poslao preko prečke.
Nove izmene
Izašli su Sanogo i Ben, a ušli Mustafa i Kangva.

Majdevca je kod domaćih zamenio Bogdanovski.
66' Majdevac ciljao
Opasan napad Pazara, a šutem ga je završio Majdevac.

Gađao je drugi ugao, ali je lopta otišla pored stative Borjana.

Starsport
65' Katai slabo
Zvezdin "Magiko" je iz slobodnjaka sa 18 metara šutirao preko živog zida, ali i gola.
61' Kanga nekontrolisano
Kombinovali su Sanogo i Bukari, lopta je stigla do Kange, koji je sa ivice kaznenog prostora šutirao daleko od gola.
59' Pešić je bio blizu
Ispred Pešića posle dodavanja Bena, intervenisao je Joksimović.
55' Rasplamsala se igra
Prvo je Milunović odneo loptu, na ivici faula, a onda i sam ostao da leži na travi posle oštrog starta igrača Pazara.

Milanović je kod obe situacije ostao "nem".

Starsport
48' Umalo autogol
Pogodio je Jovića lopta slučajno posle centaršuta Rodića, ali je lopta otišla u korner.
47' Stativa!
Ergelaš je protrčao po levoj strani, gotovo iz "mrtvog ugla" šutirao i pogodio spoljnu stranu stative gola koji čuva Borjan.
Počelo drugo poluvreme
Promena kod Zvezde, umesto Mitrovića, na terenu je Pešić.

Starsport
POLUVREME
Rezultat nakon prvih 45 minuta je 1:1.

Novi Pazar je poveo preko Lončara u petom, da bi u 34. minutu Rodić izjednačio.

Imala je Zvezda i stativu ubrzo, kada je šutirao Bukari, ali promene na semaforu nije bilo.
44' Novi žuti
Pešukić je neppotrebno uleteo u zglob Mitrovića dok je ovaj bio van terena, kao i lopta.
43' Prodor Bena
Po levoj strani je prošao, centrirao, ali je lopta završila u rukama golmana domaćih.
41' Bukari loše
Katai mu je odložio loptu na desnoj strani, a ovaj šutirao jako preko gola.

Starsport
38' Kanga "požuteo"
Oštro je startovao nad Gavrićem.
36' Stativa!
Katai je spustio glavom loptu, a Bukari, koji se nalazio u kaznenom prostoru, šutirao i pogodio stativu.
34' Gooooooool!
Zvezda je izjednačila, 1:1.

El Fardu Ben je lepo centrirao, a na drugoj stativi Rodić se dobro odrazio i glavom postigao gol.
33' Katai ponovo
Novi udarac Kataija, posle dodavanja bukarija. Sa oko 10 metara je preslabo šutirao pravo u Kljajića.

Starsport
31' Pazar se nije povukao
Islamović je posle prodora Majdevca šutirao, ali ga je izblokirao Milunović.

Na drugoj strani, minut kasnije, levom nogom po zemlji je pokušao Katai.
30' Žuti i za Bena
Zbog protesta usmerenog ka pomoćnom sudiji.
27' Prvi žuti karton
Strelac jedinog pogotka na meču, Lončar, "pokosio" je Bukarija i zaustavio kontranapad.

Zaradio je i javnu opomenu zbog toga.
Strelac pogotka

Srdjan Stevanovic/Starsport.
22' Nepovezana igra
Dobar je ritam utakmice, ali organizacija napada, kod oba tima, nije baš najbolja na ne baš preterano dobrom terenu.
12' Zvezda traži izjednačenje
Posle centaršuta Gobeljića, na drugoj stativi glavom je šutirao Mitrović.

Korner.
11' Stanojlović ka Borjanu
Šutirao je sa leve strane iskosa, sa oko dvadesetak metara, pravo u Borjana.

9' Katai pokušao
Prvi udarac u okvir gola Kljajića uputio je Katai, po zemlji, po sred gola.
5' Gooooool
Vodeći gol za Novi Pazar postigao je kapiten Stefan Lončar, 1:0.

Lepo je sačekao loptu posle kornera, na drugom kraju šesnaesterca, a onda drop-kik udarcem savladao Borjana.

Na usporenom snimku se jasno vidi da je lopta na putu ka golu pogodila Rodića i skrenula pravac.
5' Opasno
Pazar ima inicijativu na startu susreta.

Gavrić je nakon drugog udarca iz ugla oštro uputio centaršut, ali je lopta proletela kroz peterac.

Treći korner, od svega.
1' Utakmica je počela
Meču, zbog kazne, prisustvuje najviše 150 gledalaca.

Srdjan Stevanovic/Starsport

Sastavi
Novi Pazar: Kljajić – Pešukić, Rubežić, Joksimović, Jović – Lončar – Bogdanovski, Gavrić, Islamović, Stanojlović – Majdevac.

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Eraković, Milunović, Rodić – Sanogo, Kanga – Bukari, Katai, Mitrović – El Fardu Ben.
Stanje na tabeli
Standings provided by SofaScore LiveScore
Vladimir Gaćinović
Liga je izjednaèena i svako može svakoga da pobedi, ali je Crvena zvezda dva koplja iznad. Najbolji su u regionu. Mogli bi da sastave dva tima kadra da se bore za titulu prvaka države, pa prièa o njihovoj istrošenosti zbog igranja na domaæoj sceni i u Evropi ne pije vodu
Miloš Milojević
Motiv je uvek tu, a igraèi su shvatili da smo na dobrom putu što se tièe igre i samo nam fali rezultat. Za to nam je potreban isti ili bolji odnos, jer idemo na gostovanje ekipi koja je u dobroj formi i na vrhu tabele. Zato, ništa sem dobrog odnosa, bolje igre i veæe efikasnosti nam ne preostaje. Oni imaju sjajnu ofanzivnu tranciziju, kompaktni su, poletni po bokovima, imaju odlièan prekid. Generalno, tu je dosta dobrih pojedinaca za ovaj nivo takmièenja. Oseæaju se dobro u sistemu koji je posložio i uigrao kolega Gaæinoviæ. Sigurni su, kao što rekoh i uigrani i to je njihova prednost, ali verujem u nas, naš kvalitet i ono što radimo. Verujem da sa dobrim odnosnom uz maksimalno zalaganje možemo do pobede u Novom Pazaru