3. kolo: Partizan – TSC 0:0

Fudbaleri Partizana remizirali su sa TSC-om (0:0) na domaćem terenu, u trećem kolu Superlige Srbije.

PAR   TSC
  0 : 0
Kraj utakmice
Partizanovi navijači će ovu utakmicu što pre hteti da zaborave, kao i mi koji smo je gledali. Remi od 0:0 Partizana i TSC-a u Humskoj.
97' Velika prilika za Partizan!
Kvinsi Menig je mogao da bude heroj, ali... Ponovo, još jedna prilika odlazi u nepovrat za crno-bele. Menig šutira direktno u protivnika iz neposredne blizine, korner.
95' Novi udarac Baždara
Ovog puta još gore nego prethodnog. Daleko od Ilića.
Uprava napolje
Ponovo povici sa Juga, koje smo već čuli danas....
6 minuta nadoknade

Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs
89' Baždar imao sve u svojim nogama
Partizan je mogao do pobede u 89. minutu... Ostao je sam na nekih 10 metara od gola, ali je Stolić izblokirao njegov udarac. Partizan je dobio korner, ali iz njega se nije desilo ništa.
85' Sve manje vremena
Ako se nešto drastično i hitro ne promeni, ostaće 0:0. Partizan je večeras, blago rečeno, bio bled.
79' Stolica ponovo menja
18-godišnji Mihaijlo Petković menja Belića, a ulazi i Živković umesto Lutovca.
78' Urošević spasao Partizan
Pravo niotkuda opasan napad gostiju. Stanojev je bio na drugoj stativi, da je lopta došla do njega bio bi siguran gol, ali Urošević uklizava u poslednjem momentu i izbacuje loptu u korner.
73' Napad TSC-a
Probio je Stanojev po desnom boku, centrirao je na peterac, a tamo je Vujačić brži od Vukića.

65' Ništa...
Jedno veliko ništa u Humskoj.
58' Stolica ubacio debitanta
U igri je Dijabate, menja Terzića. Ušao je i Kvinsi Menig umesto Bibarsa Natha.
55' Partizan napada
Kao i u prvom poluvremenu, posle sporijeg starta crno-beli dodaju gas. Napadaju konstantno, ali izuzetno nekonkretno.
Poruka "grobara"

50' Mirno u nastavku
Ponovo ide odmeravanje snaga. TSC igra povučeno, Partizan diktira tempo.
Počelo je drugo poluvreme
Kraj 1. poluvremena
Partizan je konstantno napadao, gotovo svih 47 minuta, ali golova nema. Beležimo stativu Uroševića i mnogo jalovih napada crno-belih. Na pauzi – 0:0.
45' Natho sa 30 metara
Daleko preko gola...
44' Ponovo mirno
Posle stative smirila se situacija. Nema prilika, idemo polako ka pauzi.
"Uprava napolje"
Partizanovi navijači imaju poruku u 42. minutu...
40' Stativa!
Lopta je "sela" Uroševiću na volej, a on je sjajno šutirao. Ipak, Ilić brani, a lopta se od stative odbija u korner!

37' I dalje jalovi napadi Partizana
Bez konkretne zamisli crno-beli napadaju i napadaju. Beležimo udarac Vujačića u 37. minutu, ali opet pored gola. Veljko Ilić još nije morao da interveniše. TSC, sa druge strane, retko kada pređe svoju polovinu.
31' Napadaju crno-beli
Natho je odigrao pas za Rikarda u srcu šesnaesterca TSC-a, ovaj je odložio loptu za Terzića, ali je udarac krilnog napadača Partizana izblokiran.
26' Lutovac ponovo u kadru
Odlična lopta Zdjelara za Lutovca, ali jedan defanzivac TSC-a izbija loptu u poslednjoj sekundi, pa se onda od Lutovca odbija u gol-aut.
23' TSC zamalo poveo!
Opasan korner ekipe iz Bačke Topole i udarac glavom Čalušića. Stevanović je krenuo pa stao, a lopta je otišla tik pored leve stative.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©
20' Partizan sve ozbiljniji
Još jedna prilika za Partizan. Lutovac je malo zakasnio i nije imao toliko vremena da se namesti za šut, pa od svega samo korner.
16' Rikardo neprecizan
Izborio se Rikardo za loptu, ušao u duel sa Čalušićem i došao do kakve-takve pozicije za šut. Na kraju, ipak, lopta odlazi daleko od gola.
14' Još jedan opasan napad
Terzić i Belić su kombinovali po desnom boku, došli su i do kaznenog, ali samo gol-aut na kraju.
12' Bez uzbuđenja
Poprilično dosadna utakmica, zasad. Nema prilika, nema opasnih napada, ali ima grešaka i faulova.
8' Prva prilika
Lutovac je probio po desnom boku, namestio se na levu nogu i šutirao. Solidan pokušaj, ali na kraju pored gola.
Ilija Stolica i Žarko Lazetić

Starsport
4' Miran početak
Odmeravaju se snage na početku utakmice. Bez prilika na obe strane u prvih nekoliko minuta.
Utakmica je počela
Poznati sastavi
Partizan: Stevanović – Lutovac, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Belić – Andrade, Natho, Terzić – Rikardo.

TSC: Ilić – Stojić, Antonić, Ćalušić – Cvetković, Stojković, Đakovac, Kuveljić, Jovanović – Ratkov, Vukić.
Izjava Stolice
Još je rano. Gledali smo prvi meè na TV, kao i svi u ljudi u klubu. Nama je fokus na ozbiljnog protivnika koga imamo u subotu, a to je ekipa TSC-a. Meèevi u Evropi su realno daleko. Videli smo da su Midtjiland i AEK ozbiljne ekipe. Nisam ni jednog sekunda pomislio na treæe kolo kvalifikacija za LE. Misliæemo na našeg protivnika u Evropi kada doðe vreme za too. Sada je poenta na TSC. Daleko je Evropa.
Partizanov kiks
Crno-beli su u prošlom kolu jedva izvukli bod u Nišu. Opširnije OVDE.
Dobro došli
Ostanite uz B92.net, pratimo meč 3. kola Superlige između Partizana i TSC-a iz Bačke Topole. Utakmica počinje u 21 čas!

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.