23. kolo: Proleter – Crvena zvezda 1:2

Fudbaleri Crvene zvezde su rezultatom 2:1 pobedili Proleter u Novom Sadu u utakmici 23. kola Linglong Superlige Srbije.

Tomović 61 – Ben 34, Pavkov 86
  PRO   CZV
  1 : 2
KRAJ
Pobeda Crvene zvezde
90' Igraće se još 4 minuta
U toku je nadoknada vremena. U nadoknadi je Andrejević isključen zbog drugog žutog kartona nakon oštrog starta na sredini terena.

Proleter ostaje sa desetoricom.
87' Haos
Na sredini terena se Kanga pokačio sa nekim igračima Proletera. Podeljena su čak četiri kartona tokom ove neprilike
86' Gooooooooooool
Pavkov glavom matira Proleter! Zvezda ponovo vodi, 1:2 je za crveno-bele
82' Zvezda traži penal
Kanga je pao u šesnaestercu Proletera, ali sudija kaže da od toga nema ništa. Bunili su se gosti i tražili penal.

Proleter kreće u kontru, Tomović je imao 1 na 1 sa Borjanom i bio neprecizan

Potom Pavkov tuče sa 30 metara i Petrić brani
80' Još 10 minuta
Zvezda mora da ide na sve ili ništa.

Sada su imali jako dobar napad, ali je šut Ohija bio neprecizan i ostaje 1:1
77' Nova, dvostruka izmena
Dunđerski i Ninković će na klupu, priliku će u poslednjih petnaestak minuta dobiti Kojić i Serdar.
75' Stojanović...
Opasno je bilo. Strahinja Stojanović, 19-godišnji fudbaler Proletera je šutirao iz izgledne situacije, a lopta ide malo iznad prečke.

Mogao je Proleter i do preokreta.
73' Umalo gol
Odličan napad Zvezde, Pavkov je naleteo na odbitak posle pokušaja Falka. Ipak, je uspeo da odbrani to Petrić

69' Opasno je bilo
Odmah je Gajić dao doprinos. Probio je po desnom boku i centaršutem pronašao Rodića na drugoj stativi, ali je Petrić odlično reagovao i loptu prebacio preko prečke.
68' Nova povreda
Tanasin se požalio na povredu, ovo bi baš bio veliki udarac za Prolter da bude još jedna izmena i to prinudna.

Pićini izlazi menja ga Gajić, a Pavkov menja Bena. Stanković je takođe zamenio Ivanića i umesto njega je u igri Falko
61' Gooooooooool
Stefan Tomović daje gol i donosi izjednačenje!

56' Slobodan udarac
Stojanović je oboren u opasnoj zoni i biće to slobodan udarac za Proleter

Ninković je solidno šutirao, a lopta ide preko živog zida i malo iznad prečke. Nije gola bilo, ali ni šut nije bio naivan
47' Proleter u problemu
Dva igrača su se povredila, jedan je Eraković i drugi Milošević. Milošević pokazuje da neće moći da završi utakmicu i sigurno će uslediti izmena. Druga prinudna
46' Počelo je drugo poluvreme
Zvezda vodi od 34. minuta zahvaljujući pogotku Bena

45' Igraće se još tri minuta
U toku je nadoknada vremena
39' Tomović preti
Nezgodno je ovo bilo po Borjana, Tomović je odlično gađao desni ugao i lopta potom ide pored gola
34' Goooooool
Zvezda vodi, Benova sjajna reakcija.

Ohi je odigrao do Kange, ubacio je poluvisoku loptu Gabonac u peterac, a Mohamed El Fardu Ben je u padu sproveo loptu u mrežu. Golman Petrić bio je nemoćan.
30' Loše
Ben je u 30. minutu loše reagovao iz kaznenog prostora nakon odličnog ubacivanja Pićinija u prazan prostor.

Lopta posle Benovog šuta ide pored gola i ostaje 0:0
25' Opet Ohi
Ohi je izašao sam pred Petrića i pucao je pravo u golmana Proletera.
24' Ohi šutira, brani Petrić
Krenula je lopta ka Ohiju kada se činilo daj e bio ofsajd, bune se igrači Proletera, ali zastavica ostaje dole. On je šutirao i Petrić odbranio, pa lopta odlazi u korner iz kog Zvezda nije mnogo uradila
20' Prinudna izmena
Marko Jovanović neće moći da nastavi susret, pošto je iskusni štoper povredio zadnju ložu i Bajić mora da ga zameni.

Skopljak će ući umesto Jovanovića
15' Brani Borjan!
Nikola Ninković je preuzeo odgovornost i šutirao maltene po sredini gola, pa je Milan Borjan uspeo da odbrani ovaj penal.

Bila je to velika šansa za Proleter koja nije iskorišćena
12' Penal!
Tomović je bio u duelu sa Pićinijem i dosuđen je penal za Proleter
4' Šta radi Ben?
Dobio je sjajan pas u kazneni prostor od Sanoga. Prebacio je Sanogo odbranu Proletera, a Ben gol Petrića.

Ostaje 0:0.

Potom Zvezda krade loptu, Katai šutira i Ben dolazi na odbitak, ali šutira u golmana Petrića. Dosuđen je ofsajd, ali svakako je ovo bio veliki promašaj Bena
3' Katai centrira, ništa
Petrić je uhvatio tu loptu bez većih problema nakon oštrog centaršuta Kataija sa leve strane posle prekida.
1' Počela je utakmica
Zvezda traži put do pobede, sledeće kolo je derbi sa Partizanom, pa je bitno da bude dobro raspoloženje u ekipi.

Prvi napad na utakmici imaće fudbaleri Crvene zvezde, a Andrija Kaluđerović povredio se na zagrevanju, pa je u prvu postavu uskočio Veljko Mladenović.