22. kolo: Radnički Niš – Partizan 0:2 (0:1)

Fudbaleri Partizana trijumfalno su otvorili prolećnu polusezonu, pošto su savladali Radnički u Nišu rezultatom 2:0 (1:0).

Gomeš 44, Urošević 85
  RDN   PAR
  0 : 2
Kraj utakmice!
Zaslužena pobeda Partizana nakon što Radnički nijednom nije zapretio nijednom od dvojice golmana crno-belih.
Igraće se još tri minuta nadoknade.
88' Veliki promašaj Rikarda
Poklonio se glavom posle još jednog odličnog centaršuta Jojića.

Ali, loše je zahvatio loptu i promašio priliku za jubilarni 20. gol u prvenstvu.
85' GOOOOOOL!
Partizan, najverovatnije, rešava pitanje pobendika.

Posle kornera sa desne strane, Rikardo je pogodio prečku, lopta se odbila na liniju, a priseban je bio Urošević i glavom sproveo loptu u mrežu.
80' Novi promašaj Partizana
Ovog puta videli smo karambol u petercu Radničkog iz kog je Nemanja Jović mogao da postigne gol i, verovatno, reši utakmicu.

Ali, to nije učinio, pa ćemo u poslednjih 10 minuta plus nadoknadi gledati neizvesnu završnicu.
76' Pokušaj Lazara Markovića
Tek toliko da nas trgne iz letargije u koju smo svi zapali u poslednjih 10ak minuta.
73' Vreme odmiče, ništa se ne dešava
To odgovara Partizanu koji odrađuje posao uspešno, za sada.

63' Trostruka izmena u ekipi Partizana
Jevtović, Jović i Marković menjaju Natha, Meniga i Terzića
61' Terzić se izborio za udarac
Od svega samo korner za crno-bele.
58' Nekoliko oštrijih startova u ovom delu meča
Žute kartone dobili su Igor Vujačić i Kvinsi Menig.
Dopuna informacija o Popoviću, evo izveštaja sa UKC Niš:
"Prilikom detaljnog pregleda u Urgentnom centru UKC Niš, utvrđeno je da je pacijent A. P. zadobio lakši potres mozga prilikom fizičkog kontakta sa drugim licem.
Nakon kraćeg gubitka svesti, pacijent je osvešćen, nema vidljivih fizičkih povreda, nema znakova unutar lobanjskih povreda, svestan je i orijentisan i nakon ukazane pomoći nije bilo indikacija za eventualno dalje hospitalno lečenje".
50' Veliku šansu propušta i Menig
Neočekivano je, pravo niotkuda, dobio loptu posle velike greške defanzivca domaćeg tima, ali je promašio.

Promašaj koji ne bi smeo da se dogodi, jer bi mogao biti kažnjen...
Igrači su ponovo na terenu
Svakog trenutka očekuje se nastavak susreta.

Stigle su i vesti o stanju Popovića
One su ohrabrujuće, pošto je golman Partizana u svesnom stanju. Prve informacije iz Niša su ohrabrujuće
Poluvreme!
Posle više od 10 minuta nadoknade, završen je prvi deo meča na "Čairu".

Partizan zasluženo vodi golom Gomeša, kome je to 19. pogodak u sezoni.
45+1' Stativa!
Prelep udarac Nikole Terzića odseo je na stativi.

Za samo dva minuta Partizan je mogao da stekne veliku prednost u završnici prvog poluvremena.

Igraće se sedam minuta nadoknade zbog one povrede Popovića.
44' GOOOOOOL!
Rikardo Gomeš sjajno pogađa glavom posle centaršuta Kvinsija Meniga.

Partizan je uspeo da otključa domaćina u Nišu.

39' Za to vreme Partizan propušta veliku šansu
Tačnije, Bibars Natho koji je dočekao volej na nekih sedam metara od gola i lošim udarcem ga poslao visoko preko gola.
Čekaju se vesti iz niške bolnice
Iz Partizana javljaju da će nam podeliti informacije o stanju Popovića čim se bude nešto više znalo.
32' Nikada nije lako posle povrede saigrača
Videćemo kako će se ova nemila scena odraziti na igrače Partizana
U nastavku će za Partizan braniti Nemanja Stevanović
Po ko zna koji put je sa klupe ušao da zameni svog kolegu na golu crno-belih, bilo da je to Popović, Vladimir Stojković ili ranije Filip Kljajić.
Naravno da Popović neće moći da nastavi meč
Njemu je imobilisan vrat i iznet je na nosilima do kola Hitne pomoći.

22' Užasna scena u Nišu, Popović ostao bez svesti!
Stefan Mitrović je uleteo direktno na glavu golmana Partizana koji je odmah ostao bez svesti!

Odmah su mu pritrčali igrači oba tima i užurbano pozvali lekarski tim.

Prosto je neverovatno da Milanović nije prekinuo igru zbog ovakvog duela...
20' Bez puno uzbuđenja u Nišu
Rastrzana i u pojedinim momentima haotična igra na obe strane terena.
15' Imali smo kraću pauzu za VAR
Siniša Saničanin je intervenisao na ivici kaznenog prostora, a domaći su tražili igranje rukom.

Miloš Milanović je čekao reakciju iz VAR sobe, ali Srđan Jovanović iz nje je javio da nema elemenata za najstrožu kaznu.
Primetno mala poseta "grobara"
Navijači Partizana često su umeli da okupiraju Niš i napune "Čair", poput onog meča u plej-ofu sezone 2016/2017 kada su praktično igrali za titulu.

Sada tek koja stotina navijača grupisanih iza gola na kome u prvom poluvremenu stoji golman Radničkog Dujmović.
9' Veliki promašaj Uroševića!
Posle kornera Jojića sa leve strane, levi bek je dočekao loptu na glavu na samo pet metara, bio je u naletu, ali je prebacio gol.

Velika šansa odlazi u nepovrat.
7' Uglavnom Partizan kontroliše loptu
Ali, i dalje bez nekog agilnijeg pokušaja ka golu Nišlija.
5' Prvi pokušaj Partizana, čisto da popunimo prostor
Išao je napad po desnoj strani, potom centaršut koji je na ivici kaznenog prostora dočekao Slobodan Urošević, ali je veoma slabo šutirao desnom nogom.
Lepo je vreme za igru u Nišu
Neće biti kiše, igra se po sunčanom vremenu i zbog toga teren nije toliko loš, koliko ume da bude na "Čairu".
Počela je utakmica na "Čairu"
Radnički u crvenoj, Partizan u crno-beloj opremi.
Sastav Radničkog za meč sa Partizanom
Dujmović – Aksentijević, Basile, Savić, Ćirković – Kovačević, Pejović – Arsić, Mitrović, Kasalica – Štulić.
Prvih 11 Partizana za meč u Nišu
Popović - Živković, Vujačić, Saničanin, Urošević – Jojić, Zdjelar – Terzić, Natho, Menig – Rikardo.
Radoslav Batak, trener Radničkog iz Niša, o meču sa Partizanom
Dugo se spremamo za ovaj meè i znamo šta nam je èiniti. Želimo pozitivan rezultat i daæemo sve od sebe da do njega i doðemo. Neæemo se braniti jer smatramo da je napad najbolja odbrana, ali neæemo ni srljati. Ne smemo im ostavljati puno prostora i moramo se držati dogovora. Imamo plan i sada treba da ga odgovornom igrom sprovedemo u delo. Njihova borba za titulu nas ne zanima. Imamo puno aduta da ih iznenadimo na našem terenu. Imamo svoj cilj i svim silama stremimo ka njemu. Ne treba puno trošiti reèi o Partizanu. Igraju odlièno, imaju široku rotaciju i po dvojicu kvalitetnih na svakoj poziciji. Nemaju poraz u dosadašnjem delu sezone i primili su samo šest golova. To su podaci za svako poštovanje, ali i mi imamo svoje ambicije u ovoj utakmici.
Trener Partizana Aleksandar Stanojević o predstojećoj utakmici
Drago nam je da poèinjemo drugi deo sezone. Sreæni smo zbog toga, jedva èekamo. Potpuno smo spremni, odradili smo sve što smo zamislili. Imali smo dobre utakmice, spremni idemo na teško gostovanje u Niš. Nemamo nikakvih problem, a danas imamo poslednji trening pred utakmicu i definisaæemo još neke stvari. Oni imaju veliki roster. Odigrali su šest utakmica i svaku su odigrali sa drugaèijim sastavom. Sposobni su i da igraju sa tri -èetiri pozadi, da menjaju sisteme tokom meèa. To je njihov kvalitet i njihovog trenera. Znamo na koji naèin igraju, izuzuteno ogranizovana ekipa, takmièarski nastrojena. Pokušaæemo da nametnemo naš stil. Videæemo kakvi æe uslovi za igru biti. Nadamo se najboljem.