10. kolo: Crvena zvezda – Voždovac 1:0 (1:0)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Voždovac 1:0 (1:0) u zaostaloj utakmici 10. kola Superlige Srbije.

Ivanić 11
  CZV   VOŽ
  1 : 0
Kraj utakmice
Zvezda je pobedila Voždovac golom Mirka Ivanića.
Igraće se još tri minuta
81' Falko – ogroman promašaj!
Imao je sve vreme ovog sveta, bio je usamljen na nekih sedam metara od gola Voždovca, ali je uspeo da prebaci gol.
76' Vukanović i Gajić u igri
Teren su napustili Katai i Gobeljić.

Pedja Milosavljevic/Starsport
71' Katai treći put – ništa
Probio je po levoj strani, šutirao levom nogom, ali neprecizno preko gola...
64' Voždovčani tražili penal
Gobeljić i Mašović su bili u kontaktu, obojica su pali u Zvezdinom kaznenom prostoru, ali sudija Marković je pokazao da se igra nastavi.

Kod istog centaršuta je Dujmović povlačio Pankova...
62' Katai opet propušta da matira "zmajeve"
Imao je lepu šansu nakon kombinacije sa Ivanićem, ali je njegov udarac odbranio Preković.
57' Katai oklevao da matira Voždovac
Imao je ispred sebe otvoren gol na 16 metara, ali je hteo da sačeka da ispadnu čuvari i izgubio je dragoceno vreme.

Izgubio je balans i slabo šutirao.
56' Pavkov menja Lazetića
Zvezdin biser je malo pre toga nezgodno doskočio i požalio se na povredu.

Odmah ga je zamenio Pavkov.

51' Slalom Lazetića
Mladi napadač je pokazao s kakvim driblingom raspolaže.

Lomio je čuvara više puta, uspeo na kraju, ali je otišao previše u stranu i šutirao je pored gola, u bliži ugao.
49' Purtićev pokušaj iz daljine
Preslab udarac veziste "zmajeva" sa oko 25 metara.
Falko na terenu
Na polivremenu je zamenio Bena.
Nastavljen je meč
Kraj prvog poluvremena
Zvezda na odmor ide sa golom prednosti zahvaljujući golu Ivanića.

37' Pantović ispustio izjednačenje
Zvezdin đak je mogao da izjednači.

Lepo mu je loptu spustio Vujnović, a Pantović je dao predug for u prijemu pred zicerom.

Propala je najbolja šansa do sada za Voždovčane.

31' Lazetić zakasni da ubaci loptu u mrežu
Rodić se dobro ubacio iza leđa odbrane "zmajeve", uputio dobar prizemni pas u peterac, a tamo je mladi Lazetić zakasnio za pola koraka.
30' Evo i dobrog udarca gostiju
Vujnović se izborio za šut iz driblinga, ali je golman Borjan bio dobro postavljen.
28' Zvezda već na sedam kornera
I to govori o odnosu snaga u ovom meču...
25' Zvezda želi i drugi gol
Pritisak crveno-belih, sve vreme se igra pred golom Voždovca.

Pretio je Njegoš Petrović iz daljine, ali samo novi korner.
Ovako je Zvezda povela
18' Ivanić stavlja Voždovac na muke
Sa preko 20 metara je uhvatio poluvolej, lopta je nezgodno odskočila pred Prekovićem, ali je golman "zmajeva" nekako izbacio loptu u korner.
15' Dobri potezi Lazetića
Navukao je na sebe dvojicu čuvara, uspeo je da ih se oslobodi, ali je treći, Purtić, otklonio njegov pas u opasnoj zoni.
11' Zvezda vodi!
Treći korner zaredom bio je delotvoran za Zvezdu.

Mirko Ivanić je skočio na korner Aleksandra Kataija i matirao goste.

1:0!
8' Rodić mogao do gola
Nekoliko kornera za Zvezdu i iz jednog je mogla do gola.

Rodić je probao glavom, ali je pored stative lopta otišla.
4' Katai prvi u šansi
Lucidno je hteo da asistira, ali ga saigrači nisu ispratili.

Loptu je pokupio golman Preković.
3' Voždovac otvoreno krenuo
Preneo je težište na polovinu Zvezde i pokušava da dođe do šanse.

Jednu opasnost otklonio je Eraković.
Počeo je meč
Izlaze igrači na teren
Slaba poseta na "Marakani"
Možda i najmanje gledalaca od početka sezone...
Milojević u centru pažnje
Hajdin, Milojević junior i Pantović napadaju Zvezdu
Poznat je i tim Voždovca, u kome su bivši fudbaleri Zvezde Hajdin, Purtić i Pantović, kao i sin Vladana Milojevića – Nemanja.

Preković – Lasickas, Ivezić, Milović, Hajdin – Purtić, Ajdinović – Milojević, A. Keita, Pantović – Vujnović.
Stanković iznenadio sa postavom
Izmešao je dobro ekipu, pa je tako šansu u napadu dobio mladi Marko Lazetić. Takođe, u postavu su se vratili Gobeljić i Srnić, a u protokolu nema Dragovića.